ŽIVÉ PÁNEVNÍ DNO - WORKSHOP


PRO KOHO? Pro všechny ženy všeho věku

 • KDY: 2. 3. 2024
 • ČAS: 9:00 - 15:00h  (v čase 30 min. pauza )
 • KDE: Přibyslav, sportovní zařízení - hala, zrcadlový sál 
 • CENA : 850Kč (předem se platí nevratná záloha 450Kč, zbytek částky na místě.)
 • S SEBOU: podložku na cvičení, deku na přikrytí, pohodlné oblečení, pití. Menší ručník na podložení čela. Cvičíme bosí nebo v ponožkách. Doporučuji vrstvení oblečení a teplejší vrstvu pro zimouřivé.
 • NUTNÁ REZERVACE MÍSTA - formulář na stránce dole

PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.


PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury, kterou posílám v průběhu několika dní od obdržení rezervace (pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než 4 dny , nutné uhradit workshop ještě ten den, opět po obdržení faktury.)

Pokud nebudete moci přijít, můžete za sebe najít náhradníka.

  Kapacita omezena. Maximální počet účastníků 8                                                      


  O WORKSHOPU

  Cvičení a informace, které zde dostanete Vám vytvoří pevnou a stabilní základnu na které můžete dál stavět. Před posílením středu je potřeba nejprve navázat spojení se svaly, které jsou hluboko uložené v našem těle, uvědomit si kde jsou a postupně je přivézt k zapojení, což většinou trvá delší dobu. Naše svaly jsou ovlivňovány po fyzické, emoční i energetické stránce. Všem třem rovinám budeme věnovat svojí pozornost.

  Nejvíce změn probíhá v jemnosti a v pomalém vědomém pohybu. Poznejte pozitivní vliv cvičení sami na sobě. Na workshopu se naučíme některé techniky pánevní dno metodou 3x3 od Renaty Sahani, povíme si co je třeba, pokud chceme hluboké svaly posilovat, vyzkoušíme si pre pilates  a některé základní Pilatesovy cviky. 

  Dech je v našem životě základ a tak i my se od něho odrazíme. Ukážeme si kde je bránice, jak funguje a jak důležitou roli hraje při aktivaci našeho core.

  Možná Vám cvičení přinese zklidnění, uvědomění dechu, odpojení se od všedního dne a ponoření se do sebe, stejně jako mně. Vždy mně společné setkání s dalšími ženami nabije. Být v ženské energii a zároveň si kultivovat své centrum. Svojí plnou pozorností oživovat jemné svalové vlákýnka, probouzet k životu místa, která do teď spala a zároveň své svaly prodlužovat a dělat je pružnými, svůj střed zpevnit a dělat ho silnějším. Vnější ovlivňuje to vnitřní a naopak... Věřím že i Vás - jemnost - síla - dech příjemně vyladí. Těším se na společné setkání.  Tento workshop vám bude takovým startovacím můstkem pro případnou další hlubší práci s vaším pánevním dnem nebo celým core. Ten koho zaujme práce na třech rovinách podle metody 3x3 u mě může později navštívit kurz Tajemství I. Kdo by se rád více věnoval posílení svého středu, může navštívit workshop Pilates. a Koho zaujme somatická práce, může navštívit další workshopy zaměřující na somatický pohyb nebo tanec.


  Vycházím ze studia Pánevního dna z pohledu východu a západu - Renata Sahani, Pilatesu - Blažíčková, Somatické praxe - Rena Milgrom, Anna Línová a Zuna Vesan Kozánková

  Na setkání s Vámi se těší Lenka Červená.

  Workshop je vhodný pro zdravé jedince. U bolesti zad je vhodný pouze při chronických bolestech nikoli při akutních stavech.


  Co je metoda 3x3?

  Tato metoda propojuje všechny tři vrstvy pánevního dna - nehlubší předozadní pro nás nejdůležitější,  pak střední vrstvu  a také nejpovrchovější vrstvu svěrače. Dále propojuje rovinu fyzickou, psychosomatickou i energetickou. Všechny tři nás ovlivňují a my se dozvíme jak.

  Pánevní dno potřebujeme mít  tak akorát pevné i pružné zároveň, aby nám mohlo dobře sloužit. Pokud ale nemám v rovnováze fyzickou, energetickou i emoční stránku, svaly nám buď ochabnou nebo se naopak přespříliš zpevní, přetíží se. Obě reakce jsou pro pánevní dno extrém a my jej pak na svém těle můžeme negativně pociťovat. 

  Prolapsy, inkontinence, výtoky, neplodnost, bolesti zad, nepravidelná menstruac a mnohem více můžeme zažívat při nefunkčním pánevním dnu.

  Tuto metodu vmyslela Renata Sahani.


  Co je Pilates?

  Pilates patří mezi fitness programy, které vám posílí, protáhne a zeštíhlí tělo. Jedná se o trénink těla, ale také naší mysli.

  Pilates vám napomůže ZLEPŠIT:

  • Sílu a vytrvalost
  • Ohebnost
  • Dýchání
  • Držení těla
  • Koordinaci
  • Rovnováhu

  Pravidelným cvičením Pilatesu můžete dále odstranit svalovou nerovnováhu nebo zabránit jejímu vzniku, zlepšit si koncentraci, více si uvědomit své tělo, zlepšit si tělesnou kondici, předcházet zranění a zvýšit si sebevědomí.

  Na lekci si budeme osvojovat ZÁKLADNÍ PILATESOVY PRINCIPY:

  1. Koncetrace
  2. Kontrola
  3. Držení těla
  4. Dýchání
  5. Střed
  6. Plynulost
  7. Přesnost

  Pozor, není to metoda na hubnutí. Pilates nepatří mezi aerobní cvičení, pouze u těchto typů cvičení lze zhubnout. Pilates vám pomůže zpevnit svaly středu těla a tím dosáhnete optického zeštíhlení postavy, ale nikoli shozením kilogramů dolů, ale vytvarováním vašich svalů jejich zpevněním.


  LEKTORKA Lenka Červená

  V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

  Další mojí vášní je hledat spojitosti a provázanosti našeho pohybu. Snažím se vést druhé ke zdravému komplexnímu pohybu a staré vzorce měnit za funkční pohybové vzorce.

  Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

  Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

  Má taneční cesta:

  Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

  Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

  Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

  Reference

  Katka Křováková

  Účastnice workshopu Současný tanec s Dance pilatese

  "Ahoj Lenko, ještě jednou moc díky za minulé cvičení, dost jsem se do toho dala a daří se mi zůstat pohyblivá a v síle! A je to super! :D Myslím že nejvíc důležitá byla pro mě ta Pilates rozcvička, sice fuška, ale na zpevnění a dýchání a vůbec paráda. Děkuju a krásné léto přeju! Doufám že se brzy uvidíme! "

  Aneta Běhůnková

  Účastnice kurzu PIlates a workshopů Současného tance

  "Z celého srdíčka děkuji za dnešek. :) I když mé pohyby byly krkolomné, dýchání úplně opačné :)) má dušička radosti jásala a bolístkám na páteři to taky moc ulevilo. Dáváš do toho úžasnou energii. :) Děkuju a budu se těšit na příště. !"

  Andrea Havlová

  Účastnice kurzů Základy kreativního tance, Současného tance a workshopů Současný tanec a somatický pohyb
  "Každé tvé setkání s Tebou, Leni, je pro mě vždy velmi obohacující. Po taneční lekci se cítím dobře a ve svém těle, naplněná, nabitá a vše mi to dává smysl. Workshopy jsou praktické plné prožitků, které mě dál posouvají (fyzicky i psychicky). Děkuji Ti, za to, co pro nás děláš." 

  Rezervace

  Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do workshopu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


  Cvičení je určené  ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás toto cvičení vhodné. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji

  Uplatněte příspěvek na pohybový kurz u své POJIŠŤOVNY nebo ZAMĚSTNAVATELE!

  • Některé pojišťovny přispívají na pohybové kurzy nebo tábory. Příspěvky se pohybují od 500Kč - 1500Kč.
  • Někteří zaměstnavatelé mají pro své zaměstnance připravené zaměstnanecné bonusy, které můžete také čerpat na pohybové aktivity pro sebe nebo své děti.

  Zjistěte si prosím více informací u své pojišťovny a zaměstnavatele.