KURZY pro DĚTI, MLÁDEŽ a MLADISTVÉ

Proces je u nás důležitější než samotný výsledek

NABÍDKA KURZŮ

Všechny kurzy jsou vhodné pro holky i kluky, pro taneční nadšence i úplné začátečníky. 


CELISTVÝ PŘÍSTUP

Zásady, které jsou pro nás důležité a podle kterých se snažíme přistupovat na našich lekcích.

ZDRAVÝ POHYB

Je pro nás prioritou. 

Hypermobilita k tomu nevede - a tak děti vedeme pouze k takové pružnosti těla, která je fyziologicky daná člověku (děti neučíme provazy, rozštěpy...)

Na lekcích vedeme k propojení dechu s pohybem,  vědomému pohybu, snažíme se o převzorcování nefunkčních pohybových vzorců. 

VZÁJEMNÁ SPOLUPRÁCE 

místo soutěživosti 


U nás nesoutěžíme, ale vzájemně se podporujeme. Skupina roste společně jen díky vzájemné ohleduplnosti a respektu. 

FUNKCE A EXPRESE 

se vzájemně doplňují 

Díky technice se zlepšíme v taneční expresi, díky své kreativitě a schopnosti prožít tančené nebude náš tanec "prázdný", ale obsahově pestrý a zajímavý. Bude vyprávět.

 RADOST Z POHYBU

Vše co v životě děláme by nás mělo bavit. Pokud nás pohyb bude dělat štastnými, budeme se mu chtít věnovat celý život. Tančeme především pro radost nikoli pro výkon.

VNITŘNÍ MOTIVACE 

místo hodnocení

Vnitřní motivace je pro nás důležitější než ta vnější. Proto se snažíme děti nehodnotit, místo toho se snažíme děti vést k uvědomění vlastních posunů, v čem se zlepšili. Probudit a podpořit vlastní potřebu učit se novým dovednostem a poznání. Také prohlubovat to co má mají již v sobě uložené.

CELISTVÝ PŘÍSTUP

Děti vedeme

- k vzájemnému respektu

- k zodpovědnosti (především při společném trénování choreografie..)

- k respektování hranic: společnému vytvoření pravidel skupiny 

- k zdravému životnímu stylu: na lekce nenabízíme sladkosti, zdravě jíme a pijeme


Důležité informace

Každý rok (pokud situace dovolí) děti vystupují. Podívejte se kde a kdy a zapište si plánované termíny do svých diářů.

Pro ty co by rádi vystupovali je SOUSTŘEDĚNÍ POVINNÉ. Informace k soustředění najdete na tomto odkazu. PŘÍPRAVKA soustředění nemá.

Co je SOUČASNÝ TANEC?

"Současný tanec (Contemporary dance) v sobě zahrnuje více tanečních technik, které si vybírá napříč minulostí, kombinuje je a proměňuje. Jako přístup k tanci je zaměřen na zkoumání pohybu lidského těla a na vztahu těla a mysli...Zkoumá také choreografický proces. Jako i v jiných uměleckých odvětvích je i v tanci důležité, aby choreografové přicházeli s něčím novým. Současný tanec nelze shrnout do několika slov, protože každý choreograf si jde vlastní cestou a snaží se vymezit proti ostatním..." odkaz: https://www.musicologica.cz/studie-prosinec-2013/podoby-soucasneho-tance-terminologie 

Co je KREATIVNÍ TANEC?

Kreativní tanec je umělecká - tvůrčí činnost při které je kladen důraz na svobodný projev jedince v tanci.  Nejedná se zde tedy o pouhou nápodobu pohybu, ale o vnímání svého těla a o napojení na to co se děje i uvnitř těla (vnitřní svět). K tanci se snaží lektor motivovat různými způsoby, vždy však vybírá dle věku účastníků např. příběhem, hrou, obrázky, hudbou... U kreativního tance podporujeme prožitek, (vnímáme své pocity a emoce, které se učíme vyjadřovat ven) představivost a individualitu osobnosti. Zadání k tanci je vždy motivováno cílem, ke kterému lektor směřuje - pohybové kvality, prostor, prožitek v tanci, tvary těla, dynamické kvality atd.

Reference

Názory rodičů dětí, kteří navštěvují nebo navštěvovali tanečně pohybové kurzy v Tanchi.

Jitka Kocánová

maminka tanečnice ze studia

„...Jinak Vám i celému týmu Tanchi chci poděkovat za krásný zážitek ze závěrečného vystoupení, bylo to moc fajn. Tanečnice i tanečníci byli úžasně sví a autentičtí, stejně jako vy, jejich průvodci tanečním světem. Ať se Vám i celému studiu daří, krásné prázdniny.“

Pavlína Filipová

Maminka tanečnice z tanečně pohybové přípravky

„Ahoj Leni, děkujeme!! Za tvé nadšení, za tvou energii, za skvělé nápady a vůbec... Teď už jsme mohli zvolnit a tanec nás zase pohltil, zahrada byla o víkendu plná víl :D...Vidím, že Bětku to krásně rozvine do jiných rovin a tak bych si přála, aby v podobném duchu pokračovala dál.“

Mirka Bubeníková

maminka tanečnice (od přípravky, nyní skupina 9-12 let)

Moje děti jsou šťastné, ať už na kurzu nebo na příměstském táboře! Lenka a její lektorky dokážou vytvořit úžasnou atmosféru, vedou děti s přístupem, který by si přál každý. Tato kombinace přirozeného pohybu, sebevyjádření a vedení ke zdravému seběvědomí mě opravdu nadchlo a baví mě čím dál víc. Moc děkuji!

Dana Plojharová

maminka 2 tanečnic ze skupiny 9-12 a RedDance.

„Tanec a vedení dětí k lásce k tanci je pro Lenku, Anitu, Lucii a Sabinu vášní! Děkuji za naše děti a vřele doporučuji. Podívejte se na video závěrečného vystoupení Tanchi v červnu 2018. Dovolte si nechat zapůsobit emoce z vystoupení vašich dětí naživo. Stojí to za to!“

Hana F. Máslová

maminka dcery navštěvující tanečně pohybovou přípravku

„Skvěle vedené lekce pro děti, přirozené, podnětné, kreativní... Už se těším, až děti odrostou natolik, že budu sama chodit na kurz! “

Daniela Petráňová

účastnice kurzu Současného tance 12 let, Frymburk

„Ahoj Leni, moc mi budeš chybět. Je mi líto, že už příští rok nebudou kurzy, ale moc jsem si je užila."

Caroline Zoubek

maminka tanečnicee z tanečně pohybové přípravky

„Dcera chodila na kurz moc ráda. Hezký přístup k dětem. “

Radka Pokorná

maminka dcery navštěvující kurz RedDance

„Byla jsem se podívat na krajské přehlídce a moc se mi vystoupení naších holčiček líbilo.:) Zdá se mi, že se toho už opravdu hodně naučily.

Anežka byla u Fyzioteraputky, která mi říkala, že  je na Anežce opravdu vidět, že se věnuje tanci. Má prý ladný  a kultivovaný pohyb a ihned udělá všechno, co se po ní při cvičení chce.

Takže Leni, DÍKY :)

Mirka Kulišová

maminka dcery navštěvující kurz Současného tance od 11 +

„...Včera mě Vaše ukázková hodina tance nadchla. Chtělo se mi vyskočit ze židle a také tančit. Dcera i její kamarádka byla také nadšená a plná energie. Říkala , že se to nedá vůbec srovnat s hodinou baletu, že kterého přišla vždycky zničená. Holky už jsou rozhodnuté, že budou chodit...Děkujeme za krásné včerejší odpoledne plné pozitivní energie.