soma work

ZÁKLADY KREATIVNÍHO TANCE

"Pojďte své tělo dát do pohybu a s ním i svůj vnitřní a vnější svět. Přijďte zakusit změnu! "


  • PRO KOHO? Pro všechny, kteří chtějí vést své tělo do vědomého pohybu, chtějí se pohybově všestranně rozvíjet a tančit pro radost, meditaci, prostě si sebe v tanci užít. NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÁ POHYBOVÁ ZKUŠENOST, ANO, JE TO I PRO NETANEČNÍKY. :)
  • KDE: ZŠ, Sobíňov 215
  • KDY: STŘEDA 17:10 - 18:25h
  • TERMÍNY LEKCÍ: 3. 4., 17. 4., 15.5., 29. 5., 12. 6., 26. 6. 2024

Lekce budou probíhat 1 / 14 dní

Nestihli jste začátek kurzu? Nevadí. Pokud je v kurzu volné místo, můžete zajít i jiný den.


PLATBA ZA KURZ

  • CENA 870 / 5 lekcí / 75 min  (175Kč / 75 min. tj 140Kč / 60 min.)

PLATBA ZA KURZY ZÁKLADY KREAT. TANCE ( 75 min lekce) + DANCE PILATES (60 min lekce)

  • CENA 1400 Kč / 10 lekcí
  • při platbě za oba kurzy Vám vyjde kurz KREATIVNÍHO TANCE pouze za 140Kč za lekci místo 175Kč za  lekci.

První lekce nezávazná. Po lekci se až rozhodnete, zda máte o kurz zájem či nikoli. Zájemci platí celý kurz, ostatní pouze 1 lekci za 175Kč.

Kurz se otevře při min. obsazenosti 5 účastníků. Max. kapacita 8-10 účastníků.

S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití , tančíme bosí nebo v ponožkách. Doporučuji vrstvené oblečení a deku. Prostor je chladnější.

Netančíme v průběhu státních svátků a školních prázdnin.                                                                            


O KURZU

Na kurzu Základy kreativního pohybu jsou vítaní všichni tanečníci i ti co nikdy netančili. Ráda vedu všechny k pohybu o to více ty, kteří touží tančit, ale neví jak na to. 


Každý má možnost být kreativní, to že nemáme tuto složku rozvinutou neznamená, že to nelze... Kreativním pohybem otevřeme nové možnosti a to jak ve vašem pohybujícím se těle, tak ve vašich dalších tvůrčích procesech.

Budeme se věnovat vědomému, somatickému pohybu. Vycházet budeme především z Labanovy analýzy pohybu, která zařazuje mezi dominantní faktory pohybu tyto aspekty: TĚLO, ÚSILÍ, PROSTOR A TVAR.

Vědomý pohyb ale také pohybová analýza, které se budeme snažit porozumět nám do praxe přinese více sebedůvěry, nástroje jak porozumět signálům těla a dále na ně reagovat tak, aby nám bylo dobře. Lépe se budeme orientovat v prostoru a rozumět tomu, co a jak na nás v prostoru působí. A budeme také schopni vnímat více neverbální komunikaci druhých lidí.

Kreativní pohyb je takovou pohybovou meditací, kdy nejen vědomým pohybem pozitivně ovlivňujeme naše tělo, ale také naši mysl a emoční prožívání. Po delší praxi pak přichází i další přínosy jako je vnímání svého těla v běžné akci, hloubější vnímání pohybového vyjadřování druhých  a především nahlížení na situace jinak, z více úhlů pohledu.

Rozvoj kreativity přináší mnoho benefitů pro náš život. Po té tělesné stránce nás může obohatit všestranným pohybem. Budete mít prostor pro své vlastní pohybové vyjádření, vždy se ale budu snažit Vás vést do nepoznaných míst Vašeho těla. Tělo si přirozenou cestou uvolníme, protáhneme a někdy i posílíme. Půjdeme do komplexního pohybu, díky kterému se můžeme zlepšit v koordinaci, rovnováze a prohloubení našeho dechu. 


Zatančíme si i společně KRUHOVÉ TANCE a  vyzkoušíme POHYBOVÝ CHÓR.


VNITŘNÍ OVLIVŇUJE VNĚJŠÍ A NAOPAK

Pohybovou analýzou každý může lépe poznat a pochopit sám sebe a taktéž i druhé. Pokud víme, že náš vnitřní emocionální stav ovlivňuje na vědomé i nevědomé rovině tělo v oblasti neverbální komunikace, tak také víme, že vědomým pohybem lze ovlivnit to jak se cítíme a díváme na situace a svět kolem nás.


Vycházím z Rudolfa Labana a jeho pohybové analýzy, dále pak z Bartenieff Fundamentals, Mody mind centreing, Medicína v tanci a jiné. Vše propojuji svojí více jak 15 letou praxí. 

Zažijte vědomý pohyb, zažijte změnu.

Na setkání v pohybu se těší Lenka Červená. 


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

Další mojí vášní je hledat spojitosti a provázanosti našeho pohybu. Snažím se vést druhé ke zdravému komplexnímu pohybu a staré vzorce měnit za funkční pohybové vzorce.

Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.


Reference

Martina Jírovská

33 let

"Po absolvování opojného workshopu kruhových tanců s lektorkou Lenkou a 'normálními smrtelníky', alias účastníky kurzů kreativního tance, jsem se do tančení vrhla po hlavě, bez obav a naplno. Projevení JÁ v jeho ryzí podobě, objevování vlastních možností, posouvaní hranic, bourání zajetých stereotypů, potažmo i předsudků...to vše pro mne skýtá kreativní tanec.
Na lekcích mám možnost projevit svoji individualitu...zároveň však mne lektorka jemně posouvá dál, poukazuje na přesah, kam se dá prostřednictvím tance zajít, co je možné tělem vyjádřit. Mám-li náladu, otevřu se novým věcem. Někdy však zůstávám sama v sobě...vše je na kreativním tanci v pořádku, vše je dovoleno.
Kurz kreativního tance by asi mohl vést leckdo a pojmout ho rozmanitými způsoby.
Já osobně vnímám jako obrovský klad, že ten náš vede právě lektorka Lenka. Je velice empatická, schopna improvizace, dokáže se ihned naladit na atmosféru ve skupině a dle toho flexibilně reagovat.
Lenka dodává tomuto kurzu punc neopakovatelné výjimečnosti. "


Irena Končoková

45 let

"Vyhovující prostředí,příjemná a přátelská atmosféra v komorním duchu s velice milými lidmi se stejným nadšením  pro tento druh tance. Výborné a profesionální vedení od Lenky. Má skvělý a v případě potřeby i individuální přístup, instruktáž a výklad. Do detailů vždy připravené hodiny. Věnuje se nejenom pohybu a tělu ale i duši.

A to je prostě úžasné!!! S lehkostí , vtipem ,nadhledem a s velkou trpělivostí nám všem předává svoje umění a vědomosti.

Děkuji Lence, že mi dala možnost objevovat a užívat si krásu nejenom kreativního tance. Netušila jsem jak moc pro mě budou její hodiny obohacující a naplňující.

Pod jejím vedením bych chtěla dál pokračovat a ráda bych se účastnila i jejích letních akcí a kurzů.:-)"

Martin Radouch

21 let, student

"Kurz Lenky mě, bude to znít vtipně, ale je to tak - rozpohyboval. Je to nepopsatelné. Lenka s námi pracovala úžasně, propojila ve mne duši s tělem, naučila mě v pohybu myslet, ale také nechat pohyb plynout.

Od září ze mne bude student DAMU - přijímačky se skládají i z pohybovky a Lenky kurz mi velmi pomohl, neboť mi tak nedělalo problém v pohybu improvizovat, což byla velmi důležitá dovednost, kterou na přijímačkách testovali...Na závěr bych chtěl dodat, že Lenka byla vždy vstřícná, milá, byla radost s ní spolupracovat, na hodiny jsem se hrozně těšil. Můžu jedině doporučit!" 

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento tanec vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji