WORKSHOP 

SOUČASNÉHO TANCE

Téma: Základy Floor worku  a rotace horních končetin

pro dospělé a mladistvé

"Pojďte své tělo dát do pohybu a s ním i svůj vnitřní a vnější svět. Přijďte zakusit změnu! "


 • pátek 31 / 3 / 2023  / 17:00 - 19:30h / PRO VŠECHNY
 • KDE: Sobíňov 215, v tělocvičně v ZŠ (přízemí)
 • S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití, tančíme bosí nebo v ponožkách. Ponožky doporučuji vzít na nácvik otoček. Případně ručník na pot. Vrstvení oblečení - prostor je chladnější.
 • CENA 390Kč / 1 workshop 

PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY 

 • Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury, kterou posílám v průběhu několika dní od obdržení rezervace(pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než 4 dny , nutné uhradit workshop ještě ten den, opět po obdržení faktury.) Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.

  • Odhlášení z workshopu více jak 14 dní před workshopem, vrací se 90% z celé částky.
  • Odhlášení z workshopu méně jak 14 dní před workshopem, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze zavinění studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši nebo se hledá nový termín.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit z důvodu vládních nařízení - hledá se nový vhodný termín.
   O KURZU

  OBSAH WORKSHOPU : zahřátí, protažení těla, Dance Pilates, technika současného tance, taneční a pohybové fráze (variace). Lehce se dotkneme i improvizace.

  V současném tanci budeme zkoumat pohyb lidského těla v souladu s principy zdravého pohybu. Rozhýbeme všechny části našeho těla, zvědomíme si je a posuneme je v pohybu o něco dál. Poznáme své limity v pohybu, vědomě a jemně je budeme posouvat a svůj pohybový potenciál rozšiřovat. 

  Tělo si společně zahřejeme a protáhneme. Zavnímáme více své CENTRUM - střed těla, které prodýcháme a lehce posílíme. Zvědomíme si jednotlivé části těla a pokusíme se je propojit v jeden pohybový celek. Workshop zakončíme taneční VARIACÍ - krátkou choreografií, kterou si společně naučíme a zatančíme.

  TÉMA: Floor work (práce na zemi)  a rotace horních končetin

  Čeká nás FLOOR WORK. Budeme se učit zemi vnímat prostřednictvím naší váhy a kosterního aparátu. Naučíme se se zemí propojit, vnímat jí jako našeho společníka v tanci a partnera, který nám dává podporu a stabilitu pro náš další pohyb v před. Podle možností skupiny si vyzkoušíme lehčí i těžší variace, v pomalém i rychlejším tempu.

  ROTACE HORNÍCH KONČETIN může tělu, především ramennímu kloubu přinést příjemný ozdravný pocit. Kloub se zarotuje, prokrví se, svaly kolem zaktivují a příjemně protáhnou. Zdá se to jako dokonalé, ovšem pokud rotaci děláme dobře. Na workshopu si zvědomíme celý horní pletenec. Naši veledůležitou lopatku, ramenní kloub, klíční kost uzavřenou hrudní kostí. Pomalé pohybové sekvence nás vezmou do vědomého pohybu. Naučíme se vnímat jednotlivé části, zafixovat si lopatku aby horní část těla byla při rotacích stabilizovaná a pro nás co možná nejvíce bezpečná.


  TÉMATA DALŠÍCH WORKSHOPŮ, KTERÉ NABÍDNU DLE ZÁJMU:

  Když bude čas, pověnujeme se i některým z těchto témat: 

  • Páteř v propojení
  • Centrum - pánevní dno, dech, pánev a iliopsoas
  • Diagonální škála pohybu a Frázování těla ( simultánní, suksesivni a sekvenční)
  • Iniciace pohybu a řetězení těla 
  • Gravitace 
  • Tvarování
  • Diagonaly v pohybu - Labanova krychle
  • Dynamika a váha v pohybu

  Současný tanec je tak pestrý, může Vám nabídnout velkou škálu pohybů, může Vám umožnit propojení se svým vlastním tělem a nabízí zdravější a ucelenější přístup. Pojďte zažít tanec v sobě, pojďte zažít změnu. :)​

  Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     

  "Současný tanec (Contemporary dance) v sobě zahrnuje více tanečních technik, které si vybírá napříč minulostí, kombinuje je a proměňuje. Jako přístup k tanci je zaměřen na zkoumání pohybu lidského těla a na vztahu těla a mysli...Zkoumá také choreografický proces..." odkaz: https://www.musicologica.cz/studie-prosinec-2013/podoby-soucasneho-tance-terminologie 


  FOTOGALERIE


  LEKTORKA Lenka Červená

  Tanci a práci s dětmi se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let.  Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering. 

  Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec.  Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

  Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka. 

  Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

  Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :)  


  Reference

  Alžběta Neporová

  Dobrý večer, minulý týden jsem se zúčastnila sobotního workshopu Soma work a bylo to skvělé. Moc jsem si to odpoledne užila, ačkoliv vše pro mě bylo nové, cítím, že byl workshop přínosný. Nejen, že mě nabil pozitivní energií, ale odnesla jsem si nové poznatky o těle, jeho fungování, dýchání... Děkuji vám a doufám, že někdy budu mít možnost zúčastnit se další vaší akce.  

  Lenka Jeníková

  „Ahojky Leni, tančení s Vámi mi dělalo moc dobře. Takhle rozpohybovaná jsem nebyla, co jsem vyšla střední školu.. 🤣 A moc mi to vyhovovalo i psychicky. Opravdu se mi dařilo dostat do spojení s vlastním tělem a objevovat své možnosti. To mi dělalo opravdu dobře. Díky “

  Karola Anna Barta

  From Romania

  „Dear Lenka! I really enjoyed your classes, I have never had so good and creative dance classes in my life. Thank you so much! Wish you all the best."


  ZÁVAZNÁ REZERVACE MÍSTA

  Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


  Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento pohyb vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji