ZRUŠEN

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ  

Jak KREATIVNĚ tančit, tvořit, vést děti od 4 do 6 let

 - pro pedagogy, rodiče, studenty atd. Vzdělávací seminář letos proběhne pouze pro PEDAGOGICKÉ PRACOVNÍKY pracující v Podhůří Železných hor. Vždělávací seminář je ZDARMA.

ORGANIZUJE MAS - Podhůří Železných hor. Paní Valehrachová.

 • TERMÍNY: 13. - 14. 5. 2023

sobota 9.30 - 12:00h / oběd / 13:00 - 18:00h, neděle 9:30 - 12:00h

 • KDE: Havlíčkův Brod, Mateřské centrum Zvoneček.
 • ZDARMA 
  VÍCE INFORMACÍ o tomto semináři a o dalších akcích konající se v květnu a červnu 2023 pro ZŠ a MŠ najdete zde:
  Programy pro pedagogiky i žáky.

  Fotogalerie

  INFORMACE

  SEMINÁŘEM VÁS BUDE PROVÁZET

  Lenka Červená


  Lenka se lektorské činnosti věnuje více jak 15 let. V Základní škole působí 5. rokem. Věnuje se především Kreativnímu vyjádření v tanci, pohybu a výtvarné činnosti. Dále se zaměřuje na funkční a somatický pohyb

  Základní vzdělání v kostce

  • Bc Pedagog volného času 
  •  vzdělávací seminář Vědomé tělo s Renou Milgron, Praha (2 roky)
  • Medicína v Tanci, Zuna Vesan Kozánková (5 víkendů)
  • TANEC ŠKOLÁM, Ponec. Týdenní vzdělávací seminář
  • Somatické systémy s Aničkou Línovcovou (4 víkendy)
  • Tanečně pohybová terapie, Olomouc ( 1 rok)
  • GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Týdenní praxe
  • celoživotní vzdělávání Arteterapie, 1 rok
  • lektorský kurz Pilates, Blahušová, Praha
  • Masérský kurz, Praha

   Zkušenosti v kostce

   • od 15 let výuka tanečních lekcí - street dance pro děti a mládež (celkem 9 let lektorské praxe)
   • 2014-2015 práce v organizaci Kredance.zs, Vedení dětských kurzů od 3 let a Kreativní tanec pro dospělé, České Budějovice
   • od roku 2016 založení organizace Tanchi - tanečně pohybové kurzy se zaměřením především na kreativní a současný tanec a pohybovou somatiku, České Budějovice
   • zkušenost s vedením až 5 členného lektorského týmu 
   • 2019 - 2021 vedení kurzů ve vlastním tanečním studiu v Českých Budějovicích
   • 3 roky praxe jako vychovatelka ve ŠD, České Budějovice
   • 1 rok vychovatelka ve školním klubu v ZŠ, Frymburk
   • 1 rok učitelka na ZŠ, 1. stupeň (Tv, VV, Prv)
   • organizace a vedení příměstských táborů 

   Nyní vyučuji pravidelné dětské kurzy od 3 let. Pořádám pohybové workshopy na Jihu Čech a Vysočině. Pracuji na výtvarném projektu KREATIVNÍ KARTY pro pohybovou výchovu a pracuji v ZŠ jako učitelka.


   Reference

   Během fungování studia Tanchi jsem zaučila několik lektorek, které u mě vedly kurzy nebo tábory. V žádném kurzu nebo táboře nechyběla Kreativní pohybová složka (na táboře i výtvarná). Níže si můžete přečíst, co ženám spolupráce se mnou přinesla. 

   Má spolupráce s Lenkou Červenou začala při organizaci příměstského letního tábora, která byla skvělá od samého začátku až do konce. Lenka je hodná, usměvavá a čistá bytost plná pozitivní energie. Obdivuji její zapálení pro věc a nadšení proto co ji naplňuje. Vždy jde do všeho naplno. Její přístup k práci a k lidem je na profesionální úrovni. Má velmi tvůrčího ducha k umění i k tanci. 

   Velmi jsem se od ní inspirovala a nalezla v sobě také kousek tvořivosti, ze které čerpám dodnes. 

   Jsem velmi ráda, že jsem Lenku mohla poznat a doporučuji navštívit její lekce a semináře. Bude to stát za to!

   Adéla Ťuková, 23 let

   Bývalá lektorka táborů v Tanchi
   Spolupráce s Lenkou pro mě znamená opravdu mnoho. Lenka je pro mě tanecnice hluboce propojená se svým tělem ve vědomém tanci a pohybu. Hloubku tohoto propojení ukotvuje její vášeň pro tanec, neskutečně široký rozsah studia teoretických zdrojů, které jsou pro tanec nezbytné, aktivní a letitá zkušenost s různými druhy tance a její zvnitřnelé nastavení na kreativitu. Touha vést lidi ke zdravému způsobu pohybu a tance, její každodenní zdravý způsob života, upřímný respekt k sobě i druhým jsou kombinací, která uchvátí a motivuje snad všechny, kteří touží jít cestou tance. 


   Toto vše se samozřejmě projevilo v její přípravě a vedení lektorů. Otevřelo se mi díky ní nespočet možností pro vedení hodin, nespočet nápadů, inspirací, pojetí. Má práce s vlastním tělem díky tomu vycházela z jeho zvědomnění. 


   Lenka byla vždy ochotná poradit, podpořit, nápomocná a otevřená v hledání možností. Díky jejímu vedení jsem navštívila území za hranicemi mého vlastního omezení.

   .

   Lucie Goldfingerová, 50 let

   Bývalá lektorka tanečních lekcí (Současný a kreativní tanec) a táborů v Tanchi

   Spolupráce s Lenčou byla velmi přínosná. Vzdělala jsem se v kreativním tanci, v organizaci času i lidí i ve vedení tanečního studia. Kreativní tanec mě velmi zaujal a naučilo mě to více svobody v tanci a pohybu. Čas strávený s Lenčou byl velmi příjemný a přínosný. Děkuji za každou minutu, kterou mi věnovala. Myslím, že můžu říci, že komukoliv bude Lenča věnovat čas, posune se o krok dál, ať už v tanci, životě nebo přístupu sám k sobě.

   Tereza Chromčáková

   Bývalá lektorka tanečních lekcí (Současný a Kreativní tanec) a táborů v Tanchi

   Spolupráce s Lenkou je pro mě jako výtvarného lektora velkou inspirací, zejména v pedagogických přístupech, které zahrnují dobré zásady respektujících přístupů, vytvoření bezpečného prostředí, oboustranná radost z procesů tvorby, nehodnotící postoje. V praxi vzácnost, ke které je třeba vyzrálé osobnosti. Nejvíc mě konkrétně asi zaujala soustředěnost a pozorná vnímavost, které se tak pěkně přenáší z lektora na děti a umožňují jim být sami vnímavější a soustředěnější. Blahodárné kapičky v naší rychlé a nepozorné přítomnosti. 

   Mám ráda propojení různých oborů, které se navzájem ovlivní. Tanec a výtvarné umění jsou fajn parťáci. Jak říká má oblíbená Zdislava Holomníčková ( pedagog ZUŠ-výtv. obor): "Naplňte srdce a ono přeteče a vydá" a to se Lence krásně daří. 


   Jitka Davídková

   Výtvarná lektorka na táboře 

   REZERVACE

   na 1 BLOK semináře