V RYTMU ŽENY

"Pojďme se společně ponořit do pohybů, které vnesou klid a harmonii do celého těla"


  • PRO KOHO? Tento kurz je určen pouze ženám. Opravdu pro všechny bez rozdílu zkušeností.. ano, i pro úplné začátečníky v tanci. :)
  • KDY: kurz otevřu dle zájmu ( Máte o kurz zájem? Napište mi ho prosím), V rytmu  ženy  můžete navštívit na připravovaném workshopu.
  • TERMÍNY: 
  • KDE: Frymburk
  • CENA Frymburk 1200Kč / 12 lekcí (100Kč / 1hod )

Od září do června otevírám 3. semestry (podzimní, zimní a jarní). Můžete začít již od září, nebo se k nám přidat v dalším semestru. Každý semestr má 10 - 14 lekcí).

Kurz se otevře při min. obsazenosti 8 účastníky. Max. kapacita 15-18 účastníků.

S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití (doporučujeme čistou vodu bez bublinek), tančíme bosí nebo v ponožkách. Doporučuji sukni nebo šaty.

SLEVA 10% pro studenty

Netančíme v průběhu státních svátků a školních prázdnin.                                                                            


O KURZU

Bosé nohy nás propojí se zemí, skrz plynutí a vědomý pohyb se napojíme na sebe a ve společném rytmu zasdílíme vzácnou chvilku v kruhu, ve skupině žen. Kurz je pro všechny ženy, všeho věku a zkušeností. Pro všechny, kteří mají chuť tvořit skrz pohyb, tanec a svůj hlas. 

Pokud se ženy odevzdají dané chvíli, jejich pozornost je v přítomném okamžiku a své srdce otevřou směrem ke skupině, tedy naladí se na proudící se tok energie. Ten je v rovnováze pokud přijímáme i dáváme. Sdílení v kruhu žen pak může být velice obohacující pro každého.

Přirozený pohyb, plynutí a především rytmus naše tělo harmonizuje. Uvolníme přebytečný stres. Nejistota, strachy, bolest... vše nepříjemné může díky jemnému plynutí odejít. Vnitřní svět ovlivňuje ten vnější a naopak - vše co prožíváme ovlivňuje naše jednání a myšlení. A tak i tancem se můžeme dostat do příjemné pohody, "dobít" baterky a odcházet s pocitem naplněnosti.

To co budeme na lekci v danou chvíli dělat vždy přizpůsobuji potřebám dané skupiny. Naladím se na skupinu  a i když není v mých silách program přizpůsobit přesně na míru každé účastnici, snažím se vždy obsah lekce upravit tak, aby co nejvíce žen uspokojil.  A tak, se někdy více věnujeme kruhovým tancům, jindy spontánnímu tanci nebo zpěvu. Každá skupina je jiná, každá lekce je jedinečná.

Tato lekce je pro všechny ženy, které se touží propojit s Matkou zemí, se sebou a být v příjemné energii  ženské moudrosti.


V průběhu kurzu vyzkoušíme 

  • KRUHOVÉ TANCE - se tančí jak jinak než v kruhu. V ženském kruhu pak dominuje ženská energie Jin, které si budeme v tanci dopřávat do sytosti.:) Krokové variace, které se budeme postupně učit, jsou různé. Jejich různorodost je dána typem hudby - bretaňská hudba, irská, ale i česká, romská... V kruhu budeme vytvářet pohybové linie, společně se proplétat a do rytmu písně tančit živě i pomalu.
  • PLYNULÉ A RYTMICKÉ TANEČNÍ ETUDY - jsou to jednoduché kroky, které nám zharmonizují tělo i duši. Vše je v jednoduchém a opakujícím se rytmu, plynulé pohyby vycházející z centra do celého těla. 
  • HLASOVOU IMPROVIZACI - nejprve nám pomůže i reprodukovaná hudba. Vše je vždy dobrovolné, takže se přidává ten kdo chce a kdy chce. Společně se naladíme na danou chvíli, na spolutvoření. Slova vznikají spontánně, jak to kdo cítí. Někdo sáhne po citoslovcích, někdo upřednostní tvoření rytmu tělem, někdo hraje na bubny a chrastidla, jinému z úst vychází bohatě barvité tóny a slova, které jsme doposud neslyšeli :)) Rozezní se melodie hladící naši duši. Za sebe mohu mluvit o léčivém balzámu. 
  • SPONTÁNNÍ TANEC - s hlasovou improvizací jsou to dvě oblasti, ve kterých se budete moci plně projevit.  Ve spontánním tanci/pohybu vás nejprve povedu do zklidnění mysli a těla, do uvědomění si dechu a naladění se na sebe samotnou... poté nasloucháte svému tělu. Samo si tělo řekne o pohyb který potřebuje. Tančí se s hudbou, pokud bude mít skupina zájem, vyzkoušíme i bez hudby.

Pokud skupina bude potřebovat, zařadíme na začátku a na konci lekce krátké PROTAŽENÍ, které můžeme dělat společně v kombinaci fasciálního, dynamického a statického protažení nebo je také možnost intuitivního protažení, který já osobně miluji. :)

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

Tanci a práci s dětmi se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let.  Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering. 

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec.  Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka. 

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :)  


Reference

Martina Jírovská

33 let

"Po absolvování opojného workshopu kruhových tanců s lektorkou Lenkou a 'normálními smrtelníky', alias účastníky kurzů kreativního tance, jsem se do tančení vrhla po hlavě, bez obav a naplno. Projevení JÁ v jeho ryzí podobě, objevování vlastních možností, posouvaní hranic, bourání zajetých stereotypů, potažmo i předsudků...to vše pro mne skýtá kreativní tanec.
Na lekcích mám možnost projevit svoji individualitu...zároveň však mne lektorka jemně posouvá dál, poukazuje na přesah, kam se dá prostřednictvím tance zajít, co je možné tělem vyjádřit. Mám-li náladu, otevřu se novým věcem. Někdy však zůstávám sama v sobě...vše je na kreativním tanci v pořádku, vše je dovoleno.
Kurz kreativního tance by asi mohl vést leckdo a pojmout ho rozmanitými způsoby.
Já osobně vnímám jako obrovský klad, že ten náš vede právě lektorka Lenka. Je velice empatická, schopna improvizace, dokáže se ihned naladit na atmosféru ve skupině a dle toho flexibilně reagovat.
Lenka dodává tomuto kurzu punc neopakovatelné výjimečnosti. "


Irena Končoková

45 let

"Vyhovující prostředí,příjemná a přátelská atmosféra v komorním duchu s velice milými lidmi se stejným nadšením  pro tento druh tance. Výborné a profesionální vedení od Lenky. Má skvělý a v případě potřeby i individuální přístup, instruktáž a výklad. Do detailů vždy připravené hodiny. Věnuje se nejenom pohybu a tělu ale i duši.

A to je prostě úžasné!!! S lehkostí , vtipem ,nadhledem a s velkou trpělivostí nám všem předává svoje umění a vědomosti.

Děkuji Lence, že mi dala možnost objevovat a užívat si krásu nejenom kreativního tance. Netušila jsem jak moc pro mě budou její hodiny obohacující a naplňující.

Pod jejím vedením bych chtěla dál pokračovat a ráda bych se účastnila i jejích letních akcí a kurzů.:-)"

Martin Radouch

21 let, student

"Kurz Lenky mě, bude to znít vtipně, ale je to tak - rozpohyboval. Je to nepopsatelné. Lenka s námi pracovala úžasně, propojila ve mne duši s tělem, naučila mě v pohybu myslet, ale také nechat pohyb plynout.

Od září ze mne bude student DAMU - přijímačky se skládají i z pohybovky a Lenky kurz mi velmi pomohl, neboť mi tak nedělalo problém v pohybu improvizovat, což byla velmi důležitá dovednost, kterou na přijímačkách testovali...Na závěr bych chtěl dodat, že Lenka byla vždy vstřícná, milá, byla radost s ní spolupracovat, na hodiny jsem se hrozně těšil. Můžu jedině doporučit!" 

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento tanec vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji