TANEČNÍ KURZ 7 - 9 let


  • PRO KOHO? Pro všechny chlapce a dívky kterým je 7 - 9 let. Mohou si to vyzkoušet i děti starší nebo mladší (6 let). Pokud by pro straší byla lekce ok, jsou u nás vítaní. Mladší si to mohou přijít po domluvě vyzkoušet, pokud by pohybově zvládaly skupinu, jsou vítaní též.
  • 1. pololetí začíná 1.týdnem v říjnu a končí poslední týden v lednu.                                                                                  2. pololetí začíná v únoru a končí poslední týden v květnu. (Pokud v průběhu roku odpadnou lekce, nahradíme si je v červnu nebo o víkendu, případně prodlužuji lekci nebo posouvám konec pololetí. O náhradních termínech rodiče informuji)
  • S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití (doporučujeme čistou vodu bez bublinek), tančíme bosí nebo v ponožkách (nenoste prosím bačkory, cvičky nebo klasické baletní piškoty) 
  • KDE: ZŠ Sobíňov 215
  • ZAČÍNÁME V ŘÍJNU
  • ROZVRH A CENÍK zde

REZERVACE MÍSTA


ZÁKLADNÍ INFORMACE

Min. obsazenost pro otevření kurzu 6 dětí. Max. kapacita 12-15 dětí.

Počet lekcí za pololetí 15-17 lekcí.

NETANČÍME v průběhu státních svátků a školních prázdnin. 

Cena kurzu neobsahuje náklady na oblečení k choreografii. Kostým někdy vyrábíme, někdy ho spíchneme z toho co máme doma a jindy kupujeme. Snažíme se nakoupit co nejlevněji. Cena cca 700 - 1000 Kč / kostým

1. LEKCE je i lekcí UKÁZKOVOU

RODIČE se mohou na první lekci dívat a zeptat se na cokoli lektorka, který řekne i základní informace ke kurzu. Po první lekci již není účast na lekci možná. Po dobu lekce je ale možné počkat v šatně, pokud prostor šatnu nabízí.

Ukázková lekce (UL) po zahájení kurzů je možná pouze za předpokladu, že je v kurzu volné místo a po předchozí domluvě s koordinátorkou kurzů. Pokud je zájem o kurz, platí se jeho plná částka za pololetí. Pokud nebudete mít o kurz zájem platíte za UL 50Kč.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro všechny nové zájemce, rodiny účastníků, přátelé a další proběhne ke konci roku (květen / červen) v týdnu kdy bude probíhat akce www.amaterskatvorba.cz     

PLATBU ZA 2. pololetí je třeba uhradit DO KONCE LEDNA na základě zaslané FAKTURY, kterou zasíláme AUTOMATICKY od 15. ledna. Případně pak HOTOVĚ na lekci. Pokud si nebudete přát pokračovat dále v kurzu, prosíme, abyste tuto skutečnost oznámili na tanchi.info@gmail.com do poloviny ledna.                                                                            


O KURZU

Věříme, že kreativní tanec a technika v tanci by se měli vzájemně podporovat a ne oddělovat.

V lekcích pro začátečníky a mírně pokročilé se zaměřujeme na rozvoj tanečníka prostřednictvím psychomotorických a tanečně-pohybových her se zaměřením na kreativní vyjádření, dále se zaměřujeme na techniku současného tance. Okrajově se dotýkáme pohybového divadla, techniky moderního tance, scénického tance. Lektorka v hodinách propojuje hudebně-dramatickou, výtvarnou a osobnostně sociální složku.

Děti v lekci vedeme k dalšímu rozvoji jejich pohybových schopností, ovšem vždy v návaznosti na individuální rozvoj osobnosti dítěte. Děti se setkají se složitějšími rytmy. Na řadu přichází i příběhy, které využívají schopnosti dětské představivosti.

Při hrách nevedeme děti k soutěživosti, která již dítě staví do určitě pozice a především hlavní aspekt, které dítě prožívá je výhra/prohra. My směřujeme k vyjádření exprese při hrách. Dáváme prostor k ponoření se do dané činnosti, aby dítě mohlo prožít daný pohyb a také výrazové kvality s ním spojené. Poznává blíže sám sebe i rozdílnost druhých. Učí se být sám sebou...Prostřednictvím pohybových kvalit a exprese dítě pak komunikuje s okolním světem a vyjadřuje tak své myšlenky, představy nebo pocity. Říkáme tomu pravdivost pohybu. V přípravě hodin sledujeme aktuální velkou potřebu dětí v tomto věku učit se novým možnostem. Děti proto na hodinách čeká improvizace (i ta kontaktní), cvičení na rozvoj poznání vlastního těla a vnímání prostoru aj.

Smyslem lekcí je také překračování vlastních hranic v bezpečném prostředí pod trpělivým vedením lektora.

Průběh lekce a tedy i cíl, které si lektor zvolí na danou lekci, se mění podle aktuálních potřeb a dynamiky celé skupiny.


FOTOGALERIE

PRO VÍCE FOTOGRAFIÍ NAVŠTIVTE NAŠÍ GALERII ZDE.


LEKTORKA Lenka Červená

V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.


SHLÉDNOUT VÍCE VIDEÍ můžete na našem YOUTUBE kanálu ZDE.


REFERENCE  si můžete přečíst ZDE na stránce úplně dole. 

REZERVACE

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)

Uplatněte příspěvek na pohybový kurz u své POJIŠŤOVNY nebo ZAMĚSTNAVATELE!

  • Některé pojišťovny přispívají na pohybové kurzy nebo tábory. Příspěvky se pohybují od 500Kč - 1500Kč.
  • Někteří zaměstnavatelé mají pro své zaměstnance připravené zaměstnanecné bonusy, které můžete také čerpat na pohybové aktivity pro sebe nebo své děti. 

Zjistěte si prosím více informací u své pojišťovny a zaměstnavatele.