KURZ SOUČASNÉHO TANCE

pro dospělé a mladistvé

"Pojďte své tělo dát do pohybu a s ním i svůj vnitřní a vnější svět. Přijďte zakusit změnu! "


KURZ OTEVŘU DLE ZÁJMU. Možné uspořádat na Vysočině / v Jižních Čechách i workshop.

  • PRO KOHO? Je jedno zda jste v pohybu úplný začátečník nebo tancem žijete... jdete tam kam Vám tělo dovolí, poznáváte své HRANICE a podle svých možností je posouváte dál... Lekce je tedy vhodná jak pro ty, kteří tancem žijí. tak pro úplné začátečníky. 
  • KDY: ??
  • ČAS: ??
  • TERMÍNY: ??
  • KDE:  Sobíňov / Ždírec / Chotěboř
  • CENA: 1320 / 12 lekcí ( 110Kč / 1hod )

PRO NOVÉ ZÁJEMCE JE PRVNÍ LEKCE NEZÁVAZNÁ. Při zájmu platíte celý kurz. Pokud nebudete mít o kurz zájem, platíte za lekci pouze 50Kč. 

Od září do června otevíráme 3. semestry (podzimní, zimní a jarní). Můžete s námi tančit již od září, nebo se k nám přidat v dalším semestru. Každý semestr má 10 - 14 lekcí.

Kurz se otevře při min. obsazenosti 6 účastníky. Max. kapacita 15-18 účastníků.

S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití (doporučujeme čistou vodu bez bublinek), tančíme bosí nebo v ponožkách. 

Netančíme v průběhu státních svátků a školních prázdnin.                                                                             O KURZU

NA LEKCÍCH VÁS ČEKÁ : zahřátí, protažení těla, posílení těla s Pilatesem, technika současného tance, taneční a pohybové fráze, improvizace a Kreativní tanec. Pracujeme převážně jednotlivě, vždy se ale snažím skupinu dále posouvat. Když k tomu bude skupina naladěná, zkusíme si práci ve dvojicích i v celé skupině.

Každá lekce má své TÉMA, každá lekce přinese něco nového.​

Povíme si něco o těle, o anatomii a fungování těla, v tanci budeme využívat principy zdravého pohybu. Budeme se věnovat pohybu na zemi - FLOOR WORK, uvědomíme si svůj dech, který je v pohybu nesmírně důležitou součástí, budeme zkoumat a prohlubovat naše pohybové možnosti, k tomu nám napomohou SPIRÁLY TĚLA, PLYNUTÍ, PROPOJENÍ TĚLA S CENTREM a dalšími vývojovými vzorci, vědomý pohyb, směry, zóny, kvality pohybu a další a další...

Mít rád své tělo, své pohybující se tělo, naslouchat rytmu dechu, ponechat tělo i mysl v plynutí, jít do vědomého pohybu... Současný tanec je tak pestrý, může Vám nabídnout velkou škálu pohybů, může Vám umožnit propojení se svým vlastním tělem a nabízí zdravější a ucelenější přístup k našemu pohybujícímu se i klidnému tělu. Pojďte zažít tanec v sobě, pojďte zažít změnu. :)​

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     

"Současný tanec (Contemporary dance) v sobě zahrnuje více tanečních technik, které si vybírá napříč minulostí, kombinuje je a proměňuje. Jako přístup k tanci je zaměřen na zkoumání pohybu lidského těla a na vztahu těla a mysli...Zkoumá také choreografický proces. Jako i v jiných uměleckých odvětvích je i v tanci důležité, aby choreografové přicházeli s něčím novým. Současný tanec nelze shrnout do několika slov, protože každý choreograf si jde vlastní cestou a snaží se vymezit proti ostatním..." odkaz: https://www.musicologica.cz/studie-prosinec-2013/podoby-soucasneho-tance-terminologie 


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

Tanci a práci s dětmi se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let.  Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering. 

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec.  Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka. 

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :)  


Reference

Dana Šetinová

"Tančím se studiem Tanchi a Lenkou Červenou již hodně let a každý týden se znovu těším na novou hodinu! Lekce jsou skvělé, každá je jiná, má vždy své téma a je perfektně připravená. Pokaždé si užiju příjemné protažení těla, kdy si člověk uvědomí každou jeho část, a také volné taneční kreace, kdy je skvělé pobýt jen sama se sebou, se svou myslí. Zatancuje si úplně každý, i ten, kdo by si zpočátku nemyslil, že to je aktivita pro něj. Lenka dokonce dokázala pokračovat v tančení online i v této době nepříznivé pro osobní setkávání. Takže se zase těším na viděnou." 

Lenka Jeníková

„Ahojky Leni, tančení s Vámi mi dělalo moc dobře. Takhle rozpohybovaná jsem nebyla, co jsem vyšla střední školu.. 🤣 A moc mi to vyhovovalo i psychicky. Opravdu se mi dařilo dostat do spojení s vlastním tělem a objevovat své možnosti. To mi dělalo opravdu dobře. Díky “

Karola Anna Barta

From Romania

„Dear Lenka! I really enjoyed your classes, I have never had so good and creative dance classes in my life. Thank you so much! Wish you all the best."


Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento tanec vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji