SOMA WORK - V TĚLE

SOMATICKÝ - VĚDOMÝ POHYB  

"Pojďme se společně ponořit do pohybů, které vnesou klid a harmonii do celého těla"  • KDY: sobota 13. 1. 2024
  • ČAS: 9:00 - 12:30h 
  • KDE: Fčas, Frymburk 23, 382 79 
  • CENA 540Kč (využijte příspěvek na pohybové aktivity od své pojišťovny)

MÍSTO MÁTE PLNĚ REZERVOVANÉ PO VAŠEM PŘIHLÁŠENÍ (rezervační formulář na stránce dole) a ZAPLACENÍ ÚČASTNICKÉHO POPLATKU.

K DISPOZICI:  sál, kuchyňka, sprcha

S SEBOU:  Pohodlné oblečení k pohybu, tančíme/hýbeme se bosí nebo v ponožkách. Pití, něco málo k zakousnutí. Deku. Pokud máte nějaké oblíbené kreslící pomůcky, vezměte s sebou.                                                                     


Bosé nohy nás propojí se zemí, skrz plynutí a vědomý pohyb se napojíme na sebe a ve společném rytmu zasdílíme vzácné chvíle ve skupině žen. Setkání je pro všechny ženy, všeho věku a zkušeností.

Budeme společně v ženské energii poznávat skrz svůj prožitek sebe. Dopřávat si čas na své tělo i duši, dopřávat si čas na plynutí v tanci/pohybu, dechu a odpočinku. Na své tělo se naladíme a zvědomíme ho díky SOMATICKÉMU POHYBU. Dostaneme se do nepoznaných sfér a možností našeho těla. Poznáme jak všestranný pohyb dělá dobře nejen našemu tělu ale také naší duši. A v neposlední řadě se propojíme v jeden celek díky společnému rytmu a krokovým variacím, zatančíme si KRUHOVÝ TANEC.

  • Čeká nás cvičení se zaměřením na pánevní dno

  • vedená improvizace v pohybu

  • kruhové tance

  • naladění na sebe a svůj rytmus v pohybové meditaci


VYCHÁZÍM:

--> ze SOMATICKÝCH SMĚRŮ (Laban, Bartenieff, BMC, medicína v tanci...)

--> ze ŠKOLY PÁNEVNÍHO DNA 3x3

--> z PILATESU, kterou jsem lektorkou

--> ze svých ZKUŠENOSTÍ, které jsem nasbírala v průběhu 15 leté praxe


--------- NAJDĚME SVŮJ RYTMUS - RYTMUS ŽENY -------


Přirozený pohyb, plynutí a především rytmus naše tělo harmonizuje. Uvolníme přebytečný stres. Vše nepříjemné může díky jemnému plynutí a naší pozornosti odejít. Vnitřní svět ovlivňuje ten vnější a naopak - vše co prožíváme ovlivňuje naše jednání a myšlení. A tak i tancem se můžeme dostat do příjemné pohody, "dobít" baterky a odcházet s příjemným pocitem.

Tento den se budeme věnovat celému tělu, nejvíce částem těla a s nimi spojenými tématy, které k ženě patří - našemu pánevnímu dnu.

Těší se na setkání s Vámi lektorka Lenka Červená.
  • SOMATICKÉHO  POHYBU -  V somatice se věnujeme našemu tělu - soma. Naši pozornost ponoříme do sebe, krásně probudíme nervovou soustavu a své tělo oživíme. Všechny vjemy, které k nám budou přicházet necháváme volně působit a tělo volně reaguje. Jde přesně do takového pohybu, který samo potřebuje... Zavnímáme svojí pánev, své centrum, dech. Podle potřeb skupin pak budu vybírat další témata jako je třeba kůže, kosti, vývojové vzorce a další...

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.


Reference

"Děkuji,Leni,za to že jsem to mohla zažít! Ten kruh je něco,co bychom tak potřebovaly, že... Já to tedy teprve objevuji,ale z naší společné soboty budu žít dlouho a tvá energie je neskutečná. Moc moc děkuji."

Eva Prokšová

účastnice workshopu Současný tanec (frázování) a Soma work - Prostor uvnitř a kolem mě

"Ahojky Leni. Děkuji za hudbu i za super včerejší den. Za sebe mohu říct, že jsem se ráno cítila, jako by si mě vzala po dlouhé době do parády Karlička - skvělá masérka. A bolely mě všechny svaly i kosti, také břišní svaly, které jsem myslela, že ani nemám. Díky za skvělou meditaci... Nesmírně si vážím tvé práce, kterou děláš srdcem. 

Jo p.s. Díky i za tu pařbu... Jsi prostě super. Krásný večer, pa pa"  

Jarmila Povolná

účastnice workshopu Současný tanec (frázování) a Soma work - Prostor uvnitř a kolem mě

"Leni,tyjo! Tak opět jedno veliké díky od srdíčka...Bylo to krásný, to je to, co chci říct. Voňavý srdíčko a bdělá jemná prezence, miluju to. A aspoň v sobě niterně cítím, že to je ta cesta, co chci vidět v sobě a ostatních. Díky Leni za podržení další léčivé lekce, jsem teď úplně nabuzena na studium... miluju, když se věci doplňují, díky za tvé střípky a dary."

Šárka Martínková

Soma work - meridiány v pohybu a srdce

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na víkend, který Vás bude bavit a naplní Vás energií na několik dalších dní. :)


Víkendový prožitkový seminář není TERAPIÍ. Každý se může na nějaké úrovni a rovině dostat do hloubky, víkend ale neslouží jako terapeutický blok.