WORKSHOPY

SOMA WORK

- body mind connection-

 • PRO KOHO? Pro ty co chtějí vědomě pracovat se svým tělem v klidu i pohybu. Není potřeba žádná pohybová zkušenost.

TERMÍNY:

 • 1 blok: 9. 4. 2022 / 13.15 - 18:00h
 • 2 blok: 21. 5. 2022 / 13.15 - 18:00h
 • 3. blok: 25. 6. 2022  / 13.15 - 18:00h
 • KDE: České Budějovice, Rudolfovská 12 nebo Pražská třída (kousek od Igy) - přesné místo upřesnbím
 • S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití, tančíme bosí nebo v ponožkách. Doporučuji více vrstev oblečení (i teplejší) - budeme více pracovat na zemi. Pro zimouřivé nebo "kostnatější" jedince doporučuji vzít deku - stačí menší.
 • CENA  740Kč / 1 workshop 
 • CENA 1890 Kč / celý blok (všechny 3 workshopy Soma worku)

PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY 

 • Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury na Váš email (pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než za 4 a více dní, nutné uhradit workshop ještě ten den.)
 • Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.
 • Pokud se nebudete moci workshopu účastnit, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
 • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze strany studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši.
  V sobotu máte možnost navštívit ještě workshop:
 • SOUČASNÉHO TANCE

Videa jsou pouze názornou ukázkou jak může vypadat pohybová fráze. Workshopy jsou tématicky zaměřené, každý workshop tedy bude obsahově jiný. 


O WORKSHOPU

TĚLOVÉ VNÍMÁNÍ - PRÁCE S TĚLEM - PRINCIPY POHYBU

Zavítejte na workshop SOMA WORK, který je určen všem lidem se zájem o VĚDOMÝ POHYB a KREATIVNÍ TANEC. 

TÉMATA JEDNOTLIVÝCH WORKSHOPŮ:

Můžete se účastnit jednoho bloku nebo zajít na všechny. Každý blok má své téma, každý blok vám přinese něco nového.  

 1. blok: Tělové systémy (kosti, svaly nebo tekutiny), BF6 - Bartenief Fundamentals (6 účinných cviků od Bartenieff pro neuromuskulární propojení těla)
 2. blok: Prostor - kinesféra + pohybová fráze k propojení těla

Vnímat své tělesné pochody, spojit se se svým tělem a prostorem kolem sebe. Co nám vlastně prostor učí, jakou zpětnou vazbu nám dává o nás samotných a jak můžeme pomoci měnit svůj směr zapomoci uvědomění si svých hranic a změnou svého pohybového vyjádření. Přijďte na workshop a poznejte sebe i druhé z jiného úhlu. Co o nás pohyb prozrazuje a jak nás může měnit se dozvíte 21.5. na SOMA WORKU v Český Budějovicích.  

    3.     blok: Meridiány v nás + pohybová fráze k propojení těla    

Workshop 25.6., zde se budeme věnovat Energetickým drahám - meridiánům prochází našim celým tělem. Meridiány nám dávají cenné informace o našem těle. Naučíme se kudy některé dráhy v těle vedou a skrz vědomou práci v pohybu budeme tyto dráhy aktivovat a tím naše tělo ozdravovat. Lektorka je také masérka, proto se naučíme i nějaké akupresurní body.NA WORKSHOPECH se také naučíme krátkou pohybovou frázi - účinný nástroj k vnímání a propojení našeho centra s ostatními částmi našeho těla.


SOMA WORK je o vědomé práci na svém těle a to jak v klidové fázi tak v pohybu. Propojujeme zde tělo s naší psychikou prostřednictvím naší plné pozornosti, soustředění se na své tělo, které vnímáme prostřednictvím naších smyslů. Zavnímáme svůj DECH, své VNITŘNÍ POCHODY. Je to takové zkoumání a poznávání nás samotných. Učit se vnímat a také ovládat jednotlivé části našeho těla v několika různých rovinách.

Můžete se také těšit na dechová cvičení, cviky k protažení a zvědomění hlubokých svalů, projdeme si principy zdravého postoje a chůze, vyzkoušíme si sami na sobě, jak postavení našeho palce ovlivňuje postoj celého těla.

Pracuje se individuálně nebo ve dvojicích.

Před somatickou prací si vždy povíme něco o našem těle, jak funguje a zvědomíme si ho prostřednictvím dechu, doteku, slov nebo prostřednictvím naší imaginace - představivosti. Chybět nebude zpřítomnění jednotlivých části díky obrazům z anatomie.


POHYBOVÁ FRÁZE - na 2. a 3. bloku se budeme věnovat pohybovým frázím -  Slet jednoduchý pohybů, které na sebe vzájemně navazují.  Fráze budou v každém workshopu nové (i pro ty co již některé mé workshopy s vývojovými vzorci absolvovali). Jak taková pohybová fráze může vypadat zjistíte po shlédnutí videí, které jsou výše. 

Pokud Vás zajímá hlubší pochopení vývojových vzorců a pohybových frází doporučuji navštívit WORKSHOP zaměřený přímo na toto téma: SOMA WORK  - vývojové vzorce k propojení těla https://www.tanchi.cz/soma-work-vyvojove-vzorce-workshop/

CO TO JSOU POHYBOVÉ  FRÁZE?

Tyto Pohybové fráze  vychází z vývojových vzorců a napomáhají nám k přeorganizování těla a tedy k jeho lepšímu fungování.  

Postupně se budete učit jednotlivé subfráze (kroky), které nám vytvoří jeden pohybový celek.
Pohybovou frázi vědomě opakujeme, abychom si pohyby zvnitřnili a mohli jsme tak docílit plynulejšího ztvárnění.
Dech nás bude podporovat při každém pohybu v před, další podporou nám bude země - poslouží k uzemnění nebo k odtlačení.

 • v jednotlivých pohybech nám jsou podporou vývojové vzorce
 • vnitřní propojení těla za pomoci neuromuskulárního řetězení (přeorganizování vnitřních struktur těla)
 • vědomý a plynulý pohyb
 • protažení, uvolnění těla
 • prohloubení a zvědomění dechu
 • zlepšení pohybové paměti
 • iniciace a sekvence pohybuO Lektorce Lence Červené

Taneční praxi a lektorské činnosti se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let. Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz Dexter academy.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka.

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :) 


Reference

"Ahoj, Leni, moc děkuji za videa, budou se hodit ;-) Musím říct, že tvůj workshop mě tak hezky nakopl, že se tedˇ snažím hýbat pravidelně. Není to bohužel tanec - ten jen doma, ale hýbu se a to mi dělá moc dobře..." Zdravím a zdraví přeji,

Irena Jarošová

workshop Současna a Soma work vývojové vzorce

"Léňo, to bylo pohlazení, pro tělo i duši. Je mi velkou inspirací, co a jak děláš, ta fúze přímosti vedení, rozsahu znalostí a přesahů, skloubená s tvou vzdušnou jemností, vtipem a propojeností je prostě dar. Moc děkuju za prostor, tyjo, po víc než 2 letech jsem se takhle mohla vnořit.

Ještě tam byl jeden úplně kosmický moment, no jak jsi začala vyprávět o DNA a o spirálovém fungování, tak jen duše udělala hopla a a! Rezonuje. Moc díky za komplexitu a holistické držení prostoru.  

Něco se mi pěkně zpevnilo tak jako zevnitř ven, cítím krásnou sílu a moudrost středu. Díky milá kouzelnice!"

Šárka Martínková

workshop Soma work - vývojové vzorce

"Ahoj Leni, mockrát děkuji za oba dva workshopy. Zpětně mohu říct, že oba dva mi něco daly. Ten první je prostě zajímavý a ten druhý z hlediska vzorců je super, protože zjistis, že všechno funguje jako skládačka...  Takže ještě jednou mockrát děkuji..."

Michaela Jurík

workshopy Současna & Soma work vývojové vzorce

"Ahoj Lenko, Velmi děkuji za včerejší celodenní seminář. Bylo to velmi inspirující a přínosné. Pevně věřím, že se nás sejde skupina na další taneční možnosti. Budu ráda za informace. Přeji krásné dny a těším se na pokračování! Zdeňka "

Zdeňka Dubská

workshop Soma work - vývojové vzorce

ZÁVAZNÁ REZERVACE MÍSTA

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na workshop, který Vás bude bavit. :)


Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento kurz vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji