PILATES & DANCE PILATES • PRO KOHO? Pro začátečníky
 • KDE:  Sobíňov 215
 • KDY: ÚTERÝ 
 •  ZAČÍNÁME V LISTOPADU 2022. Lekce bude vždy ve stejný den, nebude však probíhat každý týden. Termíny lekcí budu zveřejňovat min. 14 dní dopředu. (např. lekce proběhne v úterý 9., 23., 30. prosince)
 • ČASY:
 • 16:00 - 17:00hod /60 min / 1 lekce
 • 17:00-18:15hod / 75 min / 1 lekce


Nestihli jste začátek kurzu? Nevadí. Můžete se přidat kdykoli během roku nebo zajít na OPEN CLASS. Nutná rezervace místa. Open class a naběhnutí do rozběhnutého kurzu lze pouze ve chvíli, kdy mám v kurzu volná místa.

1.PLATBA ZA KURZ
 • CENA 1250Kč / 10 lekcí // lekce 60 min (tj. 125Kč / 60 min)
 • CENA 1540Kč / 10 lekcí // lekce 75 min (tj. 156Kč / 75 min )

Cena je uvedena vždy za jeden kurz. 

2.OPEN CLASS (jednorázový vstup) 

 • 60 min = 150Kč / lekci.
 • 75 min = 180Kč / lekci. 

Můžete chodit nepravidelně, přijít kdykoli kdy se Vám to bude zrovna hodit. Možný vstup pouze když je v kurzu volné místo. Nutné napsat před lekcí lektorce 737 580 003 a zjistit si naplněnost kurzu.


NEVÍTE ZDA BUDE PRO VÁS KURZ TEN PRAVÝ nebo byste rádi zašli jednou za čas? Navštivte WORKSHOP PILATESU, který proběhne v sobotu 22. ŘÍJNA 2023 v čase 9 - 12hod nebo 12:30 - 15:30hod v ZŠ Sobíňov 215. REZERVACE ZDE.


PRO NOVÉ ZÁJEMCE JE PRVNÍ LEKCE NEZÁVAZNÁ. Při zájmu platíte celý kurz. Pokud nebudete mít o kurz zájem, platíte za lekci pouze 50Kč.

Od září do června někdy otevírám 3. semestry (podzimní, zimní a jarní). Můžete začít již od října, nebo se k nám přidat v dalším semestru. Každý semestr má cca 10 - 12 lekcí.

Kurz se otevře při min. obsazenosti 6 účastníky. Max. kapacita 12-13 účastníků.

S SEBOU: Pohodlné oblečení k pohybu, pití, cvičíme na své podložce (jogo matce) bosí nebo v ponožkách. Na Dance pilates někdo využije i ručník. Pro zimouřivé doporučuji více vrstev oblečení.

Necvičíme v průběhu státních svátků a školních prázdnin.                                                                            


O KURZU

Pilates se řadí mezi Fitness programy. Je to skvělé a účinné cvičení téměř pro každého. Posílením středu těla zpevníme svaly, ty nám pak stabilizují naši páteř a povrchové svaly chrání před přetížením a zraněním. 

Zaměříme se na  HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM PÁTEŘE (HSSP).

Cvičíme na podložce, každý ve svém tempu, které je spíše pomalejší, abychom mohli vědomě své tělo vést do přesných pozic.

Naučíte se také co je to CENTRACE. Jak si tělo vycentrovat v leže, sedě nebo ve stoji, aby nám dobře sloužilo. Zavnímáme také svojí Váhu a její přenos na jednotlivé části našeho těla. 

Průběh lekce:

Lekci začneme vždy PRŮPRAVNÝMI CVIKY. PRE-PILATES (průpravné cviky) nám napomohou k pochopení a uchopení základních principů. Jsou to pomalé pohybyPoté se postupně budeme učit jednotlivé cviky, až se naučíme celou PILATESOVA SESTAVA. V kurzu také vyzkoušíme DANCE PILATES, kdy jednotlivá sestava cviků je o něco rychlejší a dynamičtější, než klasický Pilates. Cvičí se na rytmickou hudbu. Dance pilates, dle zájmu, do lekce zařadíme pravidelně.

Pilates vám napomůže ZLEPŠIT:

 • Sílu a vytrvalost
 • Ohebnost
 • Držení těla
 • Dýchání
 • Koordinaci
 • Rovnováhu

Pravidelným cvičením Pilatesu můžete dále odstranit svalovou nerovnováhu nebo zabránit jejímu vzniku,  zlepšit si koncentraci, více si uvědomit své tělo, zlepšit si tělesnou kondici, předcházet zranění a zvýšit si sebevědomí. 


Je důležité, abychom pochopili a správně uchopili základní principy, o které se Pilatesova metoda opírá. Je jich mnoho, proto si je postupně budeme během cvičení připomínat a vyjasňovat. Mezi ZÁKLADNÍ PRINCIPY patří:

 1. Koncentrace
 2. kontrola
 3. Držení těla
 4. Střed
 5. Plynulost
 6. Přesnost
 7. Dýchání
 8. Individuálnost
 9. Opakování

ZEŠTÍHLÍME POSTAVU A SHODÍME PŘEBYTEČNÉ TUKY ???

Pozor, není to metoda na hubnutí. Pilates nepatří mezi aerobní cvičení, pouze u těchto typů cvičení lze zhubnout. PILATES vám pomůže zpevnit svaly středu těla a tím dosáhne optického zeštíhlení postavy, ale nikoli shozením kilogramů dolů, ale vytvarováním vašich svalů jejich zpevněním. U DANCE PILATESU již zvyšujeme tepovou frekvenci, cvičíme v rychlejším tempu, tělo tak může shazovat přebytečné tuky.


HISTORIE PILATESU

Za vznikem této metody stojí Joseph Pilates (1880 - 1967), který metodu poprvé ukázal veřejnosti v roce 1914. Od té doby prošla drobnými změnami a především jejím zjednodušením pro běžnou klientelu (dříve především pro vrcholové sportovce, tanečníky, vojáky atd.) a vyladěním fyzioterapeuty, kteří napomohli vytvořit průpravné cviky. Pilates dnes můžete zažít v mnoha podobách. Pre-Pilates, klasický Pilates, Pilates pro těhotné, Pilates pro rehabilitaci, Dance pilates nebo Pilates interval training kde se již zvedá i tepová frekvence.  


LEKTORKA Lenka Červená

MOJE CESTA K PILATESU

Celý život se věnuji tanci. Vždy jsem ale měla problém s větší flexibilitou těla (myšleno fyziologicky danou). Některá místa jsem měla krásně protažená, jiná ovšem se mi za celý život nedařilo pořádně protáhnout. Střed jsem myslela, že mám dostatečně zpevněný, bohužel tomu tak nebylo. Od dětství mám skoliózu a problémy se zády. Když se hýbu, nic mě nebolí. Tělo je ale velice moudré. Abych se při pohybu nezranila, raději se stáhlo natolik, že některé partie těla za celé ty roky nezvýšily svojí flexibilitu.

Po porodu se mi svaly středu těla kompletně rozložily. Takže nyní jsem věděla, že k posílenému středu mám hodně daleko. Změny mého středu (core) se projevily i v tanci, kde jsem technicky nezvládala složitější pohyby, které mi dříve nedělaly problém. Potřebovala jsem pomoc. Moje cesta mě zavedla k PILATESU a paní Blahušové. Díky cvičení jsem se dostala opět do kondice. Svaly se mi posílily a má flexibilita se od té doby zvětšila a to i na na těch místech, kde jsem měla dříve problém.  Páteř je již konečně zpevněná, tělo se cítí více v bezpečí, může se "konečně" uvolnit. 


Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento kurz vhodný. Akutní bolesti zad potřebují klid a ne pohyb. Cvičení je vhodné pouze pro chronické bolesti zad. 

Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji

Navštivte před začátkem kurzu i  WORKSHOP PILATESU.