PILATES REHAB


 • PRO KOHO? PRO VŠECHNY, kdo chtějí prohloubit kontakt se svým tělem, zvědomit, aktivovat a posílit střed a vést své tělo k propojení skrz vývojové fráze. Vhodné i pro úplné začátečníky, ženy 60+ i ženy, které mají již s Pilatesem zkušenost (a chtějí zpomalet a prožít své tělo více v jemnosti).
 • KDE:  Sobíňov 215
 • KDY: STŘEDA

Lekce bude vždy ve stejný den, ne vždy ale bude možné, aby lekce proběhla a to z rodinných důvodů. Pokud nebudu mít zajištěné hlídání, lekci ruším. Lekce vždy nahrazujeme.

 • ČAS: 17:05 - 18:05h
 • TERMÍN: od 4. 10. 2024 - Přidejte se k nám i v průběhu kurzu. :)
Nestihli jste začátek kurzu? Nevadí. V tomto kurzu se můžete přidat kdykoli v průběhu
nebo navštívit OPEN CLASS. 

PLATBA ZA KURZ
ZAČÍNÁM OD 4. 1. 2024
 • CENA 1540Kč / 11 lekcí // lekce 60 min (tj. 140Kč / 60 min)
 • SLEVA 10% pro ženy 60 + // cena 1386Kč / 11 lekcí 

ZAČÍNÁM OD 10. 1. 2024

 • CENA 1400Kč / 10 lekcí // lekce 60 min (tj. 140Kč / 60 min)
 • SLEVA 10% pro ženy 60 + // cena 1260Kč / 11 lekcí

OPEN CLASS (jednorázový vstup) 60 min = 190Kč / lekci. 

Můžete chodit nepravidelně, přijít kdykoli kdy se Vám to bude zrovna hodit. Možný vstup pouze když je v kurzu volné místo. Nutné napsat před lekcí lektorce 737 580 003 a zjistit si naplněnost kurzu.


REZERVACE MÍSTA


PRO NOVÉ ZÁJEMCE JE PRVNÍ LEKCE NEZÁVAZNÁ. Při zájmu platíte celý kurz. Pokud nebudete mít o kurz zájem, platíte za lekci pouze 50Kč.

Kurz se otevře při min. obsazenosti 5 účastníky. Max. kapacita 10 účastníků.

S SEBOU: Pohodlné oblečení k pohybu, pití, cvičíme na své podložce (jogo matce) bosí nebo v ponožkách. Na Dance pilates někdo využije i ručník. Pro zimouřivé doporučuji více vrstev oblečení.

Necvičíme v průběhu státních svátků a školních prázdnin.                                                                            


O KURZU

Pilates se řadí mezi Fitness programy. Je to skvělé a účinné cvičení téměř pro každého. Posílením středu těla zpevníme svaly, ty nám pak stabilizují naši páteř a povrchové svaly chrání před přetížením a zraněním. 

Zaměříme se na  HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM PÁTEŘE (HSSP).

Cvičíme na podložce, každý ve svém tempu, které je spíše pomalejší, abychom mohli vědomě své tělo vést do přesných pozic.

Naučíte se také co je to CENTRACE. Jak si tělo vycentrovat v leže, sedě nebo ve stoji, aby nám dobře sloužilo. Zavnímáme také svojí Váhu a její přenos na jednotlivé části našeho těla. Povíme si jak co bychom měli vnímat při STOJI  CHŮZI. A také jak Základní pohyby začít používat i v BĚŽNÉM ŽIVOTĚ, což vnímám jako zásadní pro správné fungování těla. 

Průběh lekce:

PRE-PILATES spolu se SOMATICKÝM POHYBEM nás zpomalí a pomůže nám zvědomit části, které do teď spaly. Každý ve svém tempu půjde vrstvu po vrstvě hlouběji k sobě - až k jádru našeho core. Tělo postupně rozhýbeme a rozcvičíme tak, aby fungovalo celistvě . Svojí pozornost zaměříme také na VÝVOJOVÉ VZORCE, které mají úžasný účinek na tělo, jenž nepracuje komplexně nebo které bylo v pohybu omezeno např. díky úrazu, operaci, špatným pohybovým vzorcům atd.

POZOR!! PILATES NENÍ REHABILITAČNÍ CVIČENÍ, KTERÉ JE VEDENÉ FYZIOTERAPEUTEM NEBO REHABILITAČNÍM PRACOVNÍKEM. POKUD MÁTE NĚJAKÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A POHYBOVÁ OMEZENÍ, PROSÍM, KONZULTUJTE VHODNOST CVIČENÍ S VAŠÍM ODBORNÝM DOKTOREM.

Pilates vám napomůže ZLEPŠIT:

 • Sílu a vytrvalost
 • Ohebnost
 • Držení těla
 • Dýchání
 • Koordinaci
 • Rovnováhu

Pravidelným cvičením Pilatesu můžete dále odstranit svalovou nerovnováhu nebo zabránit jejímu vzniku,  zlepšit si koncentraci, více si uvědomit své tělo, zlepšit si tělesnou kondici, předcházet zranění a zvýšit si sebevědomí. 


Je důležité, abychom pochopili a správně uchopili základní principy, o které se Pilatesova metoda opírá. Je jich mnoho, proto si je postupně budeme během cvičení připomínat a vyjasňovat. Mezi ZÁKLADNÍ PRINCIPY patří:

 1. Koncentrace
 2. kontrola
 3. Držení těla
 4. Střed
 5. Plynulost
 6. Přesnost
 7. Dýchání
 8. Individuálnost
 9. Opakování

ZEŠTÍHLÍME POSTAVU A SHODÍME PŘEBYTEČNÉ TUKY ???

Pozor, není to metoda na hubnutí. Pilates nepatří mezi aerobní cvičení, pouze u těchto typů cvičení lze zhubnout. PILATES vám pomůže zpevnit svaly středu těla a tím dosáhne optického zeštíhlení postavy, ale nikoli shozením kilogramů dolů, ale vytvarováním vašich svalů jejich zpevněním. U DANCE PILATESU již zvyšujeme tepovou frekvenci, cvičíme v rychlejším tempu, tělo tak může shazovat přebytečné tuky.


HISTORIE PILATESU

Za vznikem této metody stojí Joseph Pilates (1880 - 1967), který metodu poprvé ukázal veřejnosti v roce 1914. Od té doby prošla drobnými změnami a především jejím zjednodušením pro běžnou klientelu (dříve především pro vrcholové sportovce, tanečníky, vojáky atd.) a vyladěním fyzioterapeuty, kteří napomohli vytvořit průpravné cviky. Pilates dnes můžete zažít v mnoha podobách. Pre-Pilates, klasický Pilates, Pilates pro těhotné, Pilates pro rehabilitaci, Pilates s náčiním, Pilates na podložce / na stroji,  Dance pilates a Pilates interval training kde se již zvedá i tepová frekvence.  


LEKTORKA Lenka Červená

MOJE CESTA K PILATESU

Celý život se věnuji tanci. Vždy jsem ale měla problém s větší flexibilitou těla (myšleno fyziologicky danou). Některá místa jsem měla krásně protažená, jiná ovšem se mi za celý život nedařilo pořádně protáhnout. Střed jsem myslela, že mám dostatečně zpevněný, bohužel tomu tak nebylo. Od dětství mám skoliózu a problémy se zády. Když se hýbu a cvičím, nic mě nebolí. Tělo je ale velice moudré. Abych se při pohybu nezranila, raději se stáhlo natolik, že některé partie těla za celé ty roky nezvýšily svojí flexibilitu.

Po porodu se mi svaly středu těla kompletně rozložily. Takže nyní jsem věděla, že k posílenému středu mám hodně daleko. Změny mého středu (core) se projevily i v tanci, kde jsem technicky nezvládala složitější pohyby, které mi dříve nedělaly problém. Potřebovala jsem pomoc. Moje cesta mě zavedla k PILATESU a paní Blahušové. Díky cvičení jsem se dostala opět do kondice. Svaly se mi posílily a má flexibilita se od té doby zvětšila a to i na na těch místech, kde jsem měla dříve problém.  Páteř je již konečně zpevněná, tělo se cítí více v bezpečí, může se uvolnit a já s ní.


Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento kurz vhodný. Akutní bolesti zad potřebují klid a ne pohyb. Cvičení je vhodné pouze pro chronické bolesti zad a i to je třeba probrat se svým lékařem.

Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji