PILATES - WORKSHOP


PRO KOHO? Pro začátečníky

 • KDY: 24. 2. 23
 • ČAS: 17:00 : 18:30h 
 • KDE: Frymburk Fčas
 • CENA : 200Kč 
 • S SEBOU: podložku na cvičení, pohodlné oblečení (doporučuji z přírodních materiálů), pití. Menší ručník na podložení čela. Cvičíme bosí nebo v ponožkách. Doporučuji vrstvení oblečení a teplejší vrstvu pro zimouřivé na začátku. Bude pauza pro možnost lehčí svačiny.
 • NUTNÁ REZERVACE MÍSTA - formulář na stránce dole

PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury, kterou posílám v průběhu několika dní od obdržení rezervace (pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než 4 dny , nutné uhradit workshop ještě ten den, opět po obdržení faktury.)

Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.

 • Odhlášení z workshopu více jak 7 dní před workshopem, vrací se 90% z celé částky. 
 • Odhlášení z workshopu méně jak 7 dní před workshopem, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
 • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze zavinění studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši.
 • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit z důvodu vládních nařízení - hledá se nový vhodný termín.

Kapacita omezena. Maximální počet účastníků 12                                                      


O WORKSHOPU

Přijďte si odpočinout, ano čtete správně... Možná Vám Pilates přinese zklidnění, uvědomění dechu, odpojení se od všedního dne a ponoření se do sebe, stejně jako mně.Vždy mně společné setkání s dalšími ženami nabije. Být v ženské energii a zároveň si kultivovat své centrum. Své svaly prodlužovat a dělat je pružnými, svůj střed zpevnit a dělat ho silnějším.Vnější ovlivňuje to vnitřní a naopak... Věřím že i Vás - jemnost-síla-dech - příjemně vyladí. Těším se na společné setkání.


Pilates patří mezi fitness programy, které vám posílí, protáhne a zeštíhlí tělo. Jedná se o trénink těla, ale také naší mysli.

Pilates vám napomůže ZLEPŠIT:

 • Sílu a vytrvalost
 • Ohebnost
 • Dýchání
 • Držení těla
 • Koordinaci
 • Rovnováhu

Pravidelným cvičením Pilatesu můžete dále odstranit svalovou nerovnováhu nebo zabránit jejímu vzniku, zlepšit si koncentraci, více si uvědomit své tělo, zlepšit si tělesnou kondici, předcházet zranění a zvýšit si sebevědomí.

Na lekci si budeme osvojovat ZÁKLADNÍ PILATESOVY PRINCIPY:

 1. Koncetrace
 2. Kontrola
 3. Držení těla
 4. Dýchání
 5. Střed
 6. Plynulost
 7. Přesnost

Lekci začneme ZAHŘÁTÍM a PROTAŽENÍM základních částí těla. Dále nás čekají PRŮPRAVNÉ CVIKY tzv. PRE-PILATES. Ty nám napomohou k pochopení a uchopení základních principů. Poté se postupně budeme učit jednotlivé cviky, až se naučíme část PILATESOVY SESTAVY.    DANCE PILATESU posílíme nejen střed ale i ostatní části těla. Propojujeme zde posílení, protažení s tanečními prvky. Lekci zakončíme lehkým strečinkem a dle možností i relaxací.  

Na tomto workshopu se dozvíte také některé PRINCIPY ZDRAVÉHO POHYBU, kde si popíšeme a v praxi vyzkoušíme zákonitosti postury a pohybu lidského těla. K čemu slouží povrchové a k čemu hluboké svaly? Stoj, centrace, váha těla a její rozložení na chodidla. Zapojení stabilizace v praxi.


Pilates je vhodný pro zdravé jedince. U bolesti zad je vhodný pouze při chronických bolestech nikoli při akutních stavech.

Pozor, není to metoda na hubnutí. Pilates nepatří mezi aerobní cvičení, pouze u těchto typů cvičení lze zhubnout. Pilates vám pomůže zpevnit svaly středu těla a tím dosáhnete optického zeštíhlení postavy, ale nikoli shozením kilogramů dolů, ale vytvarováním vašich svalů jejich zpevněním.


LEKTORKA Lenka Červená

V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

REFERENCE na kurzy s Lenkou

Katka Křováková

Účastnice workshopu

"Ahoj Lenko, ještě jednou moc díky za minulé cvičení, dost jsem se do toho dala a daří se mi zůstat pohyblivá a v síle! A je to super! :D Myslím že nejvíc důležitá byla pro mě ta Pilates rozcvička, sice fuška, ale na zpevnění a dýchání a vůbec paráda. Děkuju a krásné léto přeju! Doufám že se brzy uvidíme! "

Irena Končoková

45 let - kurz Základy kreativního tance

"Vyhovující prostředí,příjemná a přátelská atmosféra v komorním duchu s velice milými lidmi se stejným nadšením  pro tento druh tance. Výborné a profesionální vedení od Lenky. Má skvělý a v případě potřeby i individuální přístup, instruktáž a výklad. Do detailů vždy připravené hodiny. Věnuje se nejenom pohybu a tělu ale i duši.

A to je prostě úžasné!!! S lehkostí , vtipem ,nadhledem a s velkou trpělivostí nám všem předává svoje umění a vědomosti.

Děkuji Lence, že mi dala možnost objevovat a užívat si krásu nejenom kreativního tance. Netušila jsem jak moc pro mě budou její hodiny obohacující a naplňující.

Pod jejím vedením bych chtěla dál pokračovat a ráda bych se účastnila i jejích letních akcí a kurzů.:-)"

Martin Radouch

21 let, student - Základy kreatiního tance

"Kurz Lenky mě, bude to znít vtipně, ale je to tak - rozpohyboval. Je to nepopsatelné. Lenka s námi pracovala úžasně, propojila ve mne duši s tělem, naučila mě v pohybu myslet, ale také nechat pohyb plynout.

Od září ze mne bude student DAMU - přijímačky se skládají i z pohybovky a Lenky kurz mi velmi pomohl, neboť mi tak nedělalo problém v pohybu improvizovat, což byla velmi důležitá dovednost, kterou na přijímačkách testovali...Na závěr bych chtěl dodat, že Lenka byla vždy vstřícná, milá, byla radost s ní spolupracovat, na hodiny jsem se hrozně těšil. Můžu jedině doporučit!" 

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


 Lekce je určena  ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás toto cvičení vhodné. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji

Uplatněte příspěvek na pohybový kurz u své POJIŠŤOVNY nebo ZAMĚSTNAVATELE!

 • Některé pojišťovny přispívají na pohybové kurzy nebo tábory. Příspěvky se pohybují od 500Kč - 1500Kč.
 • Někteří zaměstnavatelé mají pro své zaměstnance připravené zaměstnanecné bonusy, které můžete také čerpat na pohybové aktivity pro sebe nebo své děti.

Zjistěte si prosím více informací u své pojišťovny a zaměstnavatele.