DANCE FLOW / HEALTHY DANCE

- v plynutí -

"Taneční flow je intuitivně volně vedený pohyb, taneční flow je jen o vás."


  • PRO KOHO? Pro každého v každém věku.
  • KDY: Otevře se dle zájmu. Svůj zájem mi dejte vědět odesláním nezávazné rezervace, kterou najdete dole na této stránce nebo mi napište na tanchi.cervena@gmail.com
  • ČAS: 18:50 - 19:50h
  • TERMÍNY: /
  • KDE: Frymburk, ZŠ tan. sál
  • CENA Frymburk 1200Kč / 12 lekcí (100Kč / 1hod )

Od září do června otevírám 3. semestry (podzimní, zimní a jarní). Můžete začít již od září, nebo se k nám přidat v dalším semestru. Každý semestr má 10 - 14 lekcí).

Kurz se otevře při min. obsazenosti 8 účastníky. Max. kapacita 15-18 účastníků.

S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití (doporučujeme čistou vodu bez bublinek), tančíme bosí nebo v ponožkách. Pro ženy doporučuji sukni nebo šaty.

SLEVA 10% pro studenty

Netančíme v průběhu státních svátků a školních prázdnin.                                                                            


O KURZU

Skrz kontinuální pohyb, který trvá po celou taneční lekci, se na sebe naladíte a dostanete se do volného a příjemného plynutí těla. Tempo lektor řídí dle možností celé skupiny. 

Pohyb začneme od centra směrem k celému tělu. Rozpohybujeme nejprve jednotlivé části, postupně pohyb vedeme od centra i k okrajovým částem těla. Nakonec nám vzniknou komplexní plynulé pohyby, u kterých zavnímáme své pohybové bariéry, které zároveň  budeme postupně překračovat a tím své pohybové možnosti rozšiřovat. Celou tanečně-pohybovou lekcí vás bude citlivě provázet lektorka Lenka Červená. 

PŘEVZORCOVÁNÍ

Každý sklouzáváme do určitých pohybových vzorců, abychom ale odstranily  ty nefunkční (své bloky) je zapotřebí vydat se v pohybu dál, víc do prostoru kolem sebe. Vést své tělo do všech směrů, rovin a především vracet se v pohybu k vývojovým vzorcům, které naše tělo opět propojí ve funkční celek.

Díky plynulému pohybu, uvolnění - zprůchodnění kloubů a díky propojování těla (vývojové vzorce) 

  • zavnímáme místa, která jsou ztuhlá, 
  • zavnímáme kde jsme průžní a kde naopak zkrácení, 
  • uvědomíme si co nám dělá v pohybu dobře a kde nám tělo dává varovné signály 

Spojení se se svým tělem je zásadní pro možnou jeho dlouhodobou změnu. V životě sklouzáváme k jednosměrnému pohybu, nahoru - dolu, dopředu - dozadu, sed - chůze - a když se poštěstí tak běh. Chybí zde ale to, pro co jsme stvořeni - POHYBOVÁ PESTROST a KOMPLEXNOST. Pokud tělu dáme možnost rozšířit jeho pohybový repertoár, odvděčí se nám nejen lepší pružností, koordinací a rovnováhou těla. Ale především zdravějším tělem, pohyblivějším kloubním aparátem a páteří (dle fyziologických a individuálních možností každého jedince).

VĚDOMÝ POHYB nám dokáže odblokovat mnoho na fyzické úrovni, je ale také velkým pomocníkem na té psychické. Vše je v našem těle propojené, vše se vzájemně ovlivňuje. A tak se můžete těšit, že si povíme i o pohybové analýze a o tom jaké pohyby a jak ovlivňují naší psychiku.

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

Tanci a práci s dětmi se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let.  Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering. 

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEČNĚ POHYBOVÁ VÝCHOVA - Tanec školám, pořádal Ponec.  Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka. 

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :)  


Reference

Martina Jírovská

33 let

"Po absolvování opojného workshopu kruhových tanců s lektorkou Lenkou a 'normálními smrtelníky', alias účastníky kurzů kreativního tance, jsem se do tančení vrhla po hlavě, bez obav a naplno. Projevení JÁ v jeho ryzí podobě, objevování vlastních možností, posouvaní hranic, bourání zajetých stereotypů, potažmo i předsudků...to vše pro mne skýtá kreativní tanec.
Na lekcích mám možnost projevit svoji individualitu...zároveň však mne lektorka jemně posouvá dál, poukazuje na přesah, kam se dá prostřednictvím tance zajít, co je možné tělem vyjádřit. Mám-li náladu, otevřu se novým věcem. Někdy však zůstávám sama v sobě...vše je na kreativním tanci v pořádku, vše je dovoleno.
Kurz kreativního tance by asi mohl vést leckdo a pojmout ho rozmanitými způsoby.
Já osobně vnímám jako obrovský klad, že ten náš vede právě lektorka Lenka. Je velice empatická, schopna improvizace, dokáže se ihned naladit na atmosféru ve skupině a dle toho flexibilně reagovat.
Lenka dodává tomuto kurzu punc neopakovatelné výjimečnosti. "


Irena Končoková

45 let

"Vyhovující prostředí,příjemná a přátelská atmosféra v komorním duchu s velice milými lidmi se stejným nadšením  pro tento druh tance. Výborné a profesionální vedení od Lenky. Má skvělý a v případě potřeby i individuální přístup, instruktáž a výklad. Do detailů vždy připravené hodiny. Věnuje se nejenom pohybu a tělu ale i duši.

A to je prostě úžasné!!! S lehkostí , vtipem ,nadhledem a s velkou trpělivostí nám všem předává svoje umění a vědomosti.

Děkuji Lence, že mi dala možnost objevovat a užívat si krásu nejenom kreativního tance. Netušila jsem jak moc pro mě budou její hodiny obohacující a naplňující.

Pod jejím vedením bych chtěla dál pokračovat a ráda bych se účastnila i jejích letních akcí a kurzů.:-)"

Martin Radouch

21 let, student

"Kurz Lenky mě, bude to znít vtipně, ale je to tak - rozpohyboval. Je to nepopsatelné. Lenka s námi pracovala úžasně, propojila ve mne duši s tělem, naučila mě v pohybu myslet, ale také nechat pohyb plynout.

Od září ze mne bude student DAMU - přijímačky se skládají i z pohybovky a Lenky kurz mi velmi pomohl, neboť mi tak nedělalo problém v pohybu improvizovat, což byla velmi důležitá dovednost, kterou na přijímačkách testovali...Na závěr bych chtěl dodat, že Lenka byla vždy vstřícná, milá, byla radost s ní spolupracovat, na hodiny jsem se hrozně těšil. Můžu jedině doporučit!" 

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento tanec vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji