WORKSHOP

SOMA WORK & KREATIVNÍ TANEC

---VÝVOJOVÉ FRÁZE - ŽIVÉ CENTRUM - TEKUTINY V NÁS & TVAROVÉ PLYNUTÍ ---


PRO KOHO?

Pro všechny. Není potřeba žádná pohybová průprava.

KDY: 22. 4. 2023

ČAS:

10:30 - 12:00h

12:00 - 13:00h pauza

13:00 - 17:30h


KDE: České Budějovice, Rudolfovská 12 (vchod z Jeronýmovi ulice)

S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití, tančíme bosí nebo v ponožkách. Doporučuji více vrstev oblečení (i teplejší) - budeme více pracovat na zemi. Deku

CENA 1080Kč 


PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY 

Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury, kterou posílám v průběhu několika dní od obdržení rezervace(pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než 4 dny , nutné uhradit workshop ještě ten den, opět po obdržení faktury.) Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.

 • Odhlášení z workshopu více jak 14 dní před workshopem, vrací se 90% z celé částky.
 • Odhlášení z workshopu méně jak 14 dní před workshopem, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
 • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze zavinění studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši nebo se hledá nový termín.
 • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit z důvodu vládních nařízení - hledá se nový vhodný termín.

Ukázky pohybových frází zaměřené na vývojové vzorce.


O WORKSHOPU

---VÝVOJOVÉ FRÁZE - ŽIVÉ CENTRUM - VZTAHY V TĚLE & TVAROVÉ PLYNUTÍ ---

Zavítejte na workshop SOMA WORK, který je určen všem lidem se zájmem o VĚDOMÝ a KREATIVNÍ POHYB. 

" Smyslové vnímání a proces tvorby nás motivuje k pohybu - nechme se jím vést"

Budeme se věnovat především sobě zevnitř. Svojí pozornost přesuneme na jednotlivé části našeho těla, abychom mohli postupně dosáhnout jeho propojení a následně umožnili tělu fungovat v jeho celistvosti. K tomu nám napomohou POHYBOVÉ FRÁZE (technika pro vývojové vzorce). Svůj střed oživíme a aktivujeme za pomocí dechu, dotyku a pohybu. Postupně přejdeme k vnitřní struktuře těla a zkoumání vztahů, které v těle jsou a které mohou dále vznikat. Budeme se věnovat nejen těm vnitřním vztahům, ale také těm vnějším, které prostřednictvím svého vyjadřování vytváříme s okolím. Zažijeme jak nás vztahy proměňují a ovlivňují v pohybu, necháme své tělo měnit a proměňovat v plynulém tvarování. Nakonec zacítíme i tekutiny v nás  a s ním spojenou měkkost a plynulost pohybu.


Pracuje se individuálně, ve dvojicích nebo ve skupině.

Před somatickou prací si vždy povíme něco o našem těle, jak funguje a zvědomíme si ho prostřednictvím dechu, doteku, slov a obrazů z anatomie.


  O VÝVOJOVÝCH VZORCÍCH a technice - POHYBOVÉ FRÁZE

  Co jsou to vývojové vzorce a jejich důležitost?  Vývojová stádia podle Bartenief (fyzioterapeutka a tanečnice) dělíme do 6 oblastí (popsané níže). Aby tělo fungovalo komplexně, je potřeba aby každá z těchto fází byla dokončena a tělo si tak zapsalo ÚPLNÝ VZOREC. Jakmile je v dětství průběh psychomotorického vývoje narušen nebo v dospělosti nesprávným fungováním těla, naše vnitřní organizace přestane být v INTEGRITĚ, což na svém těle poznáme dříve nebo později neefektivním a často nezdravým pohybem, který může přinést i bolesti pohybového aparátu.

  VÝVOJOVÉ VZORCE Z POHLEDU BARTENIEFF (Tanečnice a žačka Rudolfa Labana a Fyzioterapeutka)

  1. Dýchání: aktivování hlavního dýchacího svalu - bránice, vedlejších dýchacích svalů - mezižeberní a snaha o jejich propojení

  2. Pupeční radiace: centrum - končetiny (předpáteřní vzorec)

  3. Spinální vzorec: hlava - kostrč (páteřní)

  4. Homologní: horní-dolní polovina těla

  5. Homolaterální: pravá-levá polovina těla

  6. Kroslaterální: diagonální propojení těla


  K PŘEVZORZOVÁNÍ NEEFEKTIVNÍCH VZORCŮ  je zapotřebí:

  1. Uvědomění si svých pohybových stereotypů.
  2. Vědomá práce se svým tělem a to jak v každodenních činnostech, tak i prostřednictvím PRAVIDELNÉHO CVIČENÍ

  ČEHO DOCÍLÍME? 

  • Vědomý a plynulý pohyb
  • Pohyb je ekonomičtější - pohybové akce těla budou EFEKTIVNĚJŠÍ  (na naše činnosti budeme vynakládat méně námahy a energie)
  • Komplexnější pohyb, kde periferie jsou propojené s naším centrem
  • Protažené a uvolněné tělo
  • Lépe si uvědomujeme naše tělo a jeho signály
  • Prohloubení a uvědomění dechu
  • Zlepšení pohybové paměti
  • Lepší koordinace těla a koncentrace naší mysli

  JAK TOHO DOCÍLÍME?

  • Postupně se budeme učit  jednotlivé subfráze (kroky), které nám vytvoří jeden pohybový celek (frázi)
  • Pohybovou frázi vědomě opakujeme, abychom si pohyby zvnitřnili. Dosáhneme tím i potřebné plynulosti a větší propojenosti těla.
  • Dech nás bude podporovat při každém pohybu v před. Další podporou nám bude země, která umožní k uzemnění a k opoře našeho těla.
  • Z workshopu si odnesete soubor cviků, které můžete dále cvičit i doma (pohybové fráze). 
  • Pořádám tyto workshopy pravidelně, abyste mohli opět přijít, udělat si čas na sebe a své tělo, zopakovat si pohybové fráze a naučit se nové i nová fyzická cvičení, která podpoří komplexní pohyb. Na každém workshopu se naučíte vždy něco nového.


  VNĚJŠÍ SVĚT OVLIVŇUJE TEN VNITŘNÍ A VNITŘNÍ ZASE VNĚJŠÍ - náš psychický stav se vždy otiskne i do  našeho těla a naopak. Pojďme se ještě více poznat, pojďme více do sebe. Přijďte zakusit změnu a zavítejte na workshop. 

  Na Vaši účast se srdečně těší Lenka Červená


  O Lektorce Lence Červené

  V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

  Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

  Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

  Má taneční cesta:

  Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

  Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

  Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.


  Reference

  "Ahoj, Leni, moc děkuji za videa, budou se hodit ;-) Musím říct, že tvůj workshop mě tak hezky nakopl, že se tedˇ snažím hýbat pravidelně. Není to bohužel tanec - ten jen doma, ale hýbu se a to mi dělá moc dobře..." Zdravím a zdraví přeji,

  Irena Jarošová

  workshop Současna a Soma work vývojové vzorce

  "Léňo, to bylo pohlazení, pro tělo i duši. Je mi velkou inspirací, co a jak děláš, ta fúze přímosti vedení, rozsahu znalostí a přesahů, skloubená s tvou vzdušnou jemností, vtipem a propojenosti je prostě dar. Moc děkuju za prostor, tyjo, po víc než 2 letech jsem se takhle mohla vnořit.

  Ještě tam byl jeden úplně kosmický moment, no jak jsi začala vyprávět o DNA a o spirálovém fungování, tak jen duše udělala hopla a a! Rezonuje. Moc díky za komplexitu a holistické držení prostoru.  

  Něco se mi pěkně zpevnilo tak jako zevnitř ven, cítím krásnou sílu a moudrost středu. Díky milá kouzelnice!"

  Šárka Martínková

  workshop Soma work - vývojové vzorce

  "Ahoj Leni, mockrát děkuji za oba dva workshopy. Zpětně mohu říct, že oba dva mi něco daly. Ten první je prostě zajímavý a ten druhý z hlediska vzorců je super, protože zjistis, že všechno funguje jako skládačka...  Takže ještě jednou mockrát děkuji..."

  Michaela Jurík

  workshopy Současna & Soma work vývojové vzorce

  "Ahoj Lenko, Velmi děkuji za včerejší celodenní seminář. Bylo to velmi inspirující a přínosné. Pevně věřím, že se nás sejde skupina na další taneční možnosti. Budu ráda za informace. Přeji krásné dny a těším se na pokračování! Zdeňka "

  Zdeňka Dubská

  workshop Soma work - vývojové vzorce

  ZÁVAZNÁ REZERVACE MÍSTA

  Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na workshop, který Vás bude bavit. :)


  Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM a to po psychické i fyzické stránce. Upozorňuji, že se nejedná o TERAPII.