WORKSHOP 

SOUČASNÉHO TANCE

Téma: Floor work a řetězení těla

pro dospělé a mladistvé

"Pojďte své tělo dát do pohybu a s ním i svůj vnitřní a vnější svět. Přijďte zakusit změnu! " • 22 / 4 / 23 
 • 10:00 - 12:30h
 • PRO KOHO? Pro všechny, kteří milují tanec nebo ho chtějí zakusit na svém těle. Je to pro nové zájemce, kteří se mnou ještě Floorwork nezažili i pro ty, kteří absolvovaly workshopy předchozí.
 • KDE: České Budějovice, Rudolfovská 12
 • S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití, tančíme bosí nebo v ponožkách. Ponožky s sebou (nejlépe kotníkové). Vhodné dlouhé kalhoty/legíny (aby Vám to klouzalo po zemi)
 • CENA 450Kč/os

PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY 

 • PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

  Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury, kterou posílám v průběhu několika dní od obdržení rezervace(pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než 4 dny , nutné uhradit workshop ještě ten den, opět po obdržení faktury.) Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.

  • Odhlášení z workshopu více jak 14 dní před workshopem, vrací se 90% z celé částky.
  • Odhlášení z workshopu méně jak 14 dní před workshopem, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze zavinění studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit z důvodu vládních nařízení - hledá se nový vhodný termín.

V sobotu máte možnost navštívit ještě workshop:

 • SOMA WORK (při účasti na obou workshopech sleva 10% z levnějšího workshopu)

Ukázky z předchozích workshopů.


 O KURZU

OBSAH WORKSHOPU : zahřátí, protažení těla, Dance Pilates, technika současného tance, taneční a pohybové fráze (variace). Improvizace.

V současném tanci budeme zkoumat pohyb lidského těla i v propojení s naší myslí. Rozhýbeme všechny části našeho těla, zvědomíme si je a posuneme je v pohybu o něco dál. Společně budeme zkoumat pohybové principy a rozšiřovat svůj pohybový potenciál. 

Tělo si společně zahřejeme a protáhneme. Zavnímáme více své CENTRUM- střed těla, které prodýcháme a lehce posílíme. Zvědomíme si jednotlivé části těla a pokusíme se je propojit v jeden pohybový celek. Workshop zakončíme taneční VARIACÍ - krátkou choreografií, kterou si společně naučíme a zatančíme.

TÉMA FLOORWORK A ŘETĚZENÍ TĚLA:

V sobotu nás v Českých Budějovicích čeká FLOOR WORK. Budeme se učit zemi vnímat prostřednictvím naší váhy a kosterního aparátu. Naučíme se se zemí propojit, vnímat jí jako našeho společníka v tanci a partnera, který nám dává podporu a stabilitu pro náš další pohyb v před. Podle možností skupiny si vyzkoušíme lehčí i těžší variace, v pomalém i rychlejším tempu. 

V pohybu povedeme své tělo k řetězení - uvědomíme si začátek, jeho cestu tělem i zakončení. Vznikne nám tak plynulý pohyb, který dělá tělu tak dobře a co si budeme povídat, vypadá skvěle i na pohled. :)) 


  Současný tanec je tak pestrý, může Vám nabídnout velkou škálu pohybu. Může Vám umožnit propojení se svým vlastním tělem a nabídnout zdravější a ucelenější přístup. Pojďte zažít tanec v sobě, pojďte zažít změnu. :)​

  Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     

  "Současný tanec (Contemporary dance) v sobě zahrnuje více tanečních technik, které si vybírá napříč minulostí, kombinuje je a proměňuje. Jako přístup k tanci je zaměřen na zkoumání pohybu lidského těla a na vztahu těla a mysli...Zkoumá také choreografický proces..." odkaz: https://www.musicologica.cz/studie-prosinec-2013/podoby-soucasneho-tance-terminologie 


  FOTOGALERIE


  LEKTORKA Lenka Červená

  V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

  Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

  Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

  Má taneční cesta:

  Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

  Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

  Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.


  Reference

  Alžběta Neporová

  Účastnice workshopu Soma work-vývojové vzorce

  Dobrý večer, minulý týden jsem se zúčastnila sobotního workshopu Soma work a bylo to skvělé. Moc jsem si to odpoledne užila, ačkoliv vše pro mě bylo nové, cítím, že byl workshop přínosný. Nejen, že mě nabil pozitivní energií, ale odnesla jsem si nové poznatky o těle, jeho fungování, dýchání... Děkuji vám a doufám, že někdy budu mít možnost zúčastnit se další vaší akce.  

  Lenka Jeníková

  Účastnice kurzu Současný tanec

  „Ahojky Leni, tančení s Vámi mi dělalo moc dobře. Takhle rozpohybovaná jsem nebyla, co jsem vyšla střední školu.. 🤣 A moc mi to vyhovovalo i psychicky. Opravdu se mi dařilo dostat do spojení s vlastním tělem a objevovat své možnosti. To mi dělalo opravdu dobře. Díky “

  Karola Anna Barta

  From Romania, účastnice kurzu Současný tanec

  Účastnice kurzu Současný tanec

  „Dear Lenka! I really enjoyed your classes, I have never had so good and creative dance classes in my life. Thank you so much! Wish you all the best."


  Michaela Málková

  účastnice workshopu Současný tanec

  „Nedávno jsem byla po dlouhé době si jen tak zatančit. Se současným tancem jsem se setkala poprvé. Bylo to moc fajn, až na ty modřiny. Jsem nějaká zhejčkaná Příště jdu zase. :)“

  ZÁVAZNÁ REZERVACE MÍSTA

  Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


  Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento pohyb vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji