MAMAPILATES 

PRO KOHO? Pro začátečníky. Pro maminky a děti ( od kojence - neomezeno ).

 • KDY: sobota 9. 10. 2021
 • ČAS: 10:30 -11:30h
 • KDE: České Budějovice, Rudolfovská 12
 • CENA : 200Kč (10% sleva při absolvování 3 sobotních workshopů)
 • PLATBA: bankovním převodem. Informace k platbě zasílám na email.

V sobotu 9. 10. máte možnost navštívit ještě tyto workshopy:

 1. SOMA WORK & KREATIVNÍ TANEC
 2. V RYTMU ŽEN

Milé maminky, přijměte prosím mé srdečné pozvání do tohoto kurzu, kde nebudeme jen posilovat těla, ale především to bude čas pro nás samotné v přítomnosti našich nejmilejších. Vytvoříme si společně příjemnou atmosféru plnou sdílení a nabíjející ženské energie. Bude to naše chvíle, užijeme si ji společně. Těším se na Vás i vaše dítka. :) Lektorka Lenka 


O LEKCI

Tato lekce je určená pro maminky s dětmi (od kojence - neurčito). Děti budou cvičit spolu s maminkou nebo si mohou v prostoru hrát, běhat, dovádět. Prostor je velký dosti a bude i něco k zapůjčení pro děti (nevozím hračky, kdo potřebuje, vezme si z domu... )

Maminky si cvičí ve svém tempu a jak potřebují věnují se i svým dětem. Lekci se snažím vést podle potřeb maminek i dětí, takže se občas stane že místo Pilatesu si společně zacvičíme s dětmi - to pak někdy tančíme, protahujeme se, děláme rytmiku nebo opičí dráhu...vše se ale snažím dělat tak, aby z toho měli dobrý pocit i samotné mamči. Známe to všichni, když se s dětmi nechá vše plynout, tak je to nakonec všechno moc fajn.

A TEĎ NĚCO O PILATESU

Pilates patří mezi fitness programy, které vám posílí, protáhne a zeštíhlí tělo. Jedná se o trénink těla, ale také naší mysli.

Pilates vám napomůže ZLEPŠIT:

 • Sílu a vytrvalost
 • Ohebnost
 • Držení těla
 • Dýchání
 • Koordinaci
 • Rovnováhu

Pravidelným cvičením Pilatesu můžete dále odstranit svalovou nerovnováhu nebo zabránit jejímu vzniku, zlepšit si koncentraci, více si uvědomit své tělo, zlepšit si tělesnou kondici, předcházet zranění a zvýšit si sebevědomí.

Na lekci si budeme osvojovat ZÁKLADNÍ PILATESOVY PRINCIPY:

 1. Koncetrace
 2. kontrola
 3. Držení těla
 4. Střed
 5. Plynulost
 6. Přesnost
 7. Dýchání
 8. Opakování
 9. Individuálnost

Tyto principy budou součásti každého cviku, který se budeme učit.

Lekci začneme ZAHŘÁTÍM a PROTAŽENÍM základních částí těla. Dále nás čekají PRŮPRAVNÉ CVIKY tzv. PRE-PILATES. Ty nám napomohou k pochopení a uchopení základních principů. Poté se postupně budeme učit jednotlivé cviky, až se naučíme část PILATESOVY SESTAVY. Na lekci také vyzkoušíme DANCE PILATES, kdy jednotlivá sestava cviků je o něco rychlejší a dynamičtější, než klasický Pilates a cvičí se na rytmickou hudbu. Lekci zakončíme lehkým strečinkem a dle možností i relaxací.

Pozor, není to metoda na hubnutí. Pilates nepatří mezi aerobní cvičení, pouze u těchto typů cvičení lze zhubnout. Pilates vám pomůže zpevnit svaly středu těla a tím dosáhnete optického zeštíhlení postavy, ale nikoli shozením kilogramů dolů, ale vytvarováním vašich svalů jejich zpevněním.

 


O Lektorce Lence Červené

Taneční praxi a lektorské činnosti se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let. Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka.

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :) 

REZERVACE

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na lekci, která Vás bude bavit. :)


Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento kurz vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji