MAMAPILATES

Pilates & Dance pilates 

- posílení a protažení středu i celého těla - • KDY: 20. a 22. 2. 2023
 • ČAS: 9:30 - 11:00h
 • KDE: Frymburk, Fčas
 • CENA : 200Kč / jeden den
 • PRO KOHO? Pro všechny, vhodné i pro úplné začátečníky. Pro maminky a děti ( od kojence - neomezeno ).
 • S sebou: podložku na cvičení, pohodlné oblečení na cvičení, případně pití
 • PLATBA: bankovním převodem předem. Informace k platbě zasílám na email.

KAPACITA OMEZENA.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

 • PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

  Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů od obdržení faktury, kterou posílám v průběhu několika dní od obdržení rezervace(pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než 4 dny , nutné uhradit workshop ještě ten den, opět po obdržení faktury.) Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.

  • Odhlášení z workshopu více jak 7 dní před workshopem, vrací se 90% z celé částky.
  • Odhlášení z workshopu méně jak 7 dní před workshopem, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze zavinění studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit z důvodu vládních nařízení - hledá se nový vhodný termín.

Milé maminky, přijměte prosím mé srdečné pozvání na cvičení Pilatesu, kde nebudeme jen posilovat tělo, ale především to bude čas pro nás samotné v přítomnosti našich nejmilejších. Vytvoříme si společně příjemnou atmosféru plnou sdílení a nabíjející ženské energie. Bude to naše chvíle, užijeme si ji společně. Těším se na Vás i vaše dítka. :) Lektorka Lenka 


O LEKCI

Tato lekce je určená pro maminky s dětmi (od kojence - neurčito). Děti budou cvičit spolu s maminkou nebo si mohou v prostoru hrát, běhat, dovádět. Cviky primárně nejsou přizpůsobeny pro maminky s dětmi, děti se ale spontánně mohou přidat a maminku podlézt, přelézt, cvičit s ní... :)

Maminky si cvičí ve svém tempu a jak potřebují věnují se i svým dětem. Lekci se snažím vést podle potřeb maminek i dětí, takže se občas stane že místo Pilatesu si společně zacvičíme s dětmi - to pak někdy tančíme, protahujeme se, zahrajeme si s psychomotorickým padákem, děláme rytmiku nebo opičí dráhu...vše se ale snažím dělat tak, aby z toho měli dobrý pocit i samotné mamči. Známe to všichni, když se s dětmi nechá vše plynout, tak je to nakonec všechno moc fajn.

A TEĎ NĚCO O PILATESU

Pilates patří mezi fitness programy, které vám posílí, protáhne a zeštíhlí tělo a především posílí náš střed a tím uleví našim zádům. Jedná se o trénink těla, ale také naší mysli.

Pilates vám napomůže ZLEPŠIT:

 • Sílu a vytrvalost
 • Ohebnost
 • Držení těla
 • Dýchání
 • Koordinaci
 • Rovnováhu

Pravidelným cvičením Pilatesu můžete dále odstranit svalovou nerovnováhu nebo zabránit jejímu vzniku, zlepšit si koncentraci, více si uvědomit své tělo, zlepšit si tělesnou kondici, předcházet zranění a zvýšit si sebevědomí.

Na lekci si budeme osvojovat ZÁKLADNÍ PILATESOVY PRINCIPY:

 1. Koncetrace
 2. kontrola
 3. Držení těla
 4. Střed
 5. Plynulost
 6. Přesnost
 7. Dýchání
 8. Opakování
 9. Individuálnost

Tyto principy budou součásti každého cviku, který se budeme učit.

Lekci začneme ZAHŘÁTÍM a PROTAŽENÍM základních částí těla. Dále nás čekají PRŮPRAVNÉ CVIKY tzv. PRE-PILATES. Ty nám napomohou k pochopení a uchopení základních principů. Poté se postupně budeme učit jednotlivé cviky, až se naučíme část PILATESOVY SESTAVY. Na lekci, pokud to k tomu bude, vyzkoušíme DANCE PILATES, kdy jednotlivá sestava cviků je o něco rychlejší a dynamičtější, než klasický Pilates a cvičí se na rytmickou hudbu. Lekci zakončíme lehkým strečinkem.


O Lektorce Lence Červené

V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

REZERVACE

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na lekci, která Vás bude bavit. :)


Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento kurz vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji