V RYTMU ŽENY 

- společně v ženské energii -

 • PRO KOHO?  Toto setkání je pouze pro ženy. Vítám všechny ženy v jakémkoli věku, které touží po ženském kruhu a podpoření ženské spirituality v pohybu, tanci a zpěvu.

 • KDY: sobota 9. 10. 2021
 • ČAS: 17:00 - 18:00h
 • KDE: České Budějovice, Rudolfovská (vstup z Jeronýmovi ulice)
 • CENA : 150(10% sleva při absolvování všech 3 sobotních workshopů)
 • PLATBA: bankovním převodem. Informace k platbě zasílám na email.
 • V sobotu 9. 10. máte možnost navštívit ještě tyto workshopy:
 • SOMA WORK & KREATIVNÍ TANEC
 • PILATES & DANCE PILATES

Máte možnost navštívit workshopů kolik chcete. Při přihlašování na méně jak 2 workshopy poprosím o přihlášení na každý workshop zvlášť z jednotlivých stránek. Při absolvování celého bloku se můžete přihlásit rovnou zde.

 Lekce  (Pilates, Soma work, V rytmu ženy) jsou seřazené za sebou tak, aby utváření komplexní a vyvážený obsah pro každého účastníka.


O LEKCI

Bosé nohy nás propojí se zemí, skrz plynutí a vědomý pohyb se napojíme na sebe a ve společném rytmu zasdílíme vzácnou chvilku v kruhu, ve skupině žen. Kurz je pro všechny ženy, všeho věku a zkušeností. Pro všechny, kteří mají chuť tvořit skrz pohyb, tanec a svůj hlas.

Pokud se ženy odevzdají dané chvíli, jejich pozornost je v přítomném okamžiku a své srdce otevřou směrem ke skupině, tedy naladí se na proudící se tok energie. Ten je v rovnováze pokud přijímáme i dáváme. Sdílení v kruhu žen pak může být velice obohacující pro každého.

Přirozený pohyb, plynutí a především rytmus naše tělo harmonizuje. Uvolníme přebytečný stres. Nejistota, strachy, bolest... vše nepříjemné může díky jemnému plynutí odejít. Vnitřní svět ovlivňuje ten vnější a naopak - vše co prožíváme ovlivňuje naše jednání a myšlení. A tak i tancem se můžeme dostat do příjemné pohody, "dobít" baterky a odcházet s pocitem naplněnosti.

To co budeme na lekci v danou chvíli dělat vždy přizpůsobuji potřebám dané skupiny. Naladím se na skupinu a i když není v mých silách program přizpůsobit přesně na míru každé účastnici, snažím se vždy obsah lekce upravit tak, aby co nejvíce žen uspokojil. A tak, se někdy více věnujeme kruhovým tancům, jindy spontánnímu tanci nebo zpěvu (hlasové improvizaci). Každá skupina je jiná, každá lekce je jedinečná.

Tato lekce je pro všechny ženy, které se touží propojit s Matkou zemí, se sebou a být v příjemné energii žen a ženské moudrosti.

Na lekci se zaměříme na:

 • KRUHOVÉ TANCE - se tančí jak jinak než v kruhu. V ženském kruhu pak dominuje ženská energie Jin, které si budeme v tanci dopřávat do sytosti.:) Krokové variace, které se budeme postupně učit, jsou různé. Jejich různorodost je dána typem hudby - bretaňská hudba, irská, ale i česká, romská... V kruhu budeme vytvářet pohybové linie, společně se proplétat a do rytmu písně tančit živě i pomalu.
 • PLYNULÉ A RYTMICKÉ TANEČNÍ ETUDY - jsou to jednoduché kroky, které nám zharmonizují tělo i duši. Vše je v jednoduchém a opakujícím se rytmu, plynulé pohyby vycházející z centra do celého těla.
 • HLASOVOU IMPROVIZACI - nejprve nám pomůže i reprodukovaná hudba, postupně si vystačíme sami s bubny a chrastidly. Vše je vždy dobrovolné, takže se přidává ten kdo chce a kdy chce. Společně se naladíme na danou chvíli, na spolutvoření. Slova vznikají spontánně, jak to kdo cítí. Někdo sáhne po citoslovcích, někdo upřednostní tvoření rytmu tělem, někdo hraje na bubny, jinému z úst vychází bohatě barvité tóny a slova, které jsme doposud neslyšeli :)) Rozezní se melodie hladící naši duši. Za sebe mohu mluvit o léčivém balzámu.
 • SPONTÁNNÍ TANEC - s hlasovou improvizací jsou to dvě oblasti, ve kterých se budete moci plně projevit. Ve spontánním tanci/pohybu vás nejprve povedu do zklidnění mysli a těla, do uvědomění si dechu a naladění se na sebe samotnou... poté nasloucháte svému tělu. Samo si tělo řekne o pohyb který potřebuje. Tančí se s hudbou, pokud bude mít skupina zájem, vyzkoušíme i bez hudby.

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     


O Lektorce Lence Červené

Taneční praxi a lektorské činnosti se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let. Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka.

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :) 

REZERVACE

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na lekci, která Vás bude bavit. :)


Kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento kurz vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji