TANEČNÍ SKUPINA RedDance

12 - 18 let

  • PRO KOHO? Pro všechny se zájmem o tanec. Pro ty co mají zkušenosti v tanci, cirkusu, divadle, sportu... i pro ty, kteří začínají ale mají obrovskou chuť tančit a poznávat nové pohybové možnosti skrz pohyb a práci ve skupině.
  • KDY: ÚTERÝ 
  • ČAS: 17:00 - 19:00h
  • 1. pololetí začíná v týdnu od 20. 9. 21 a končí v týdnu od 24. 1. 22
  • 2. pololetí začíná v týdnu od 1. 2. 2022 a končí týdnem od 13. 6. 22
  • KDE: České Budějovice, Rudolfovská 26/12 (vchod z Jeronýmovi ulice)
  • CENA: 2500Kč / pololetí

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Min. obsazenost pro otevření kurzu 8 dětí. Max. kapacita 12-15 dětí.

Počet lekcí za pololetí 16-18 lekcí.

NETANČÍME v průběhu státních svátků a školních prázdnin. A také na pololetní vysvědčení v pondělí 31. 1. 2022.

Cena kurzu neobsahuje náklady na oblečení k choreografii. Kostým někdy vyrábíme, někdy ho spíchneme z toho co máme doma a jindy kupujeme. Snažíme se nakoupit co nejlevněji. Cena cca 500 - 800 Kč / kostým

1. LEKCE

RODIČE se mohou na první lekci dívat a zeptat se na cokoli lektorka, který řekne i základní informace ke kurzu. Po první lekci již není účast na lekci možná. Po dobu lekce je ale možné počkat v šatně. 

S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití (doporučujeme čistou vodu bez bublinek), tančíme bosí, v protiskluzových ponožkách nebo "capáčkách" (nenoste prosím bačkory nebo cvičky)  

Ukázková lekce (UL) po zahájení kurzů je možná pouze za předpokladu, že je v kurzu volné místo a po předchozí domluvě s koordinátorkou kurzů. Pokud je zájem o kurz, platí se jeho plná částka za pololetí. Pokud nebudete mít o kurz zájem platíte za UL 50Kč.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro všechny nové zájemce, rodiny účastníků, přátelé a další proběhne ke konci roku (květen / červen) v týdnu kdy bude probíhat akce www.amaterskatvorba.cz     

SLEVA 10% sleva z levnějšího kurzu při koupi dvou kurzů pro jedno dítě, dospělého nebo pro sourozence 

PLATBU ZA 2. pololetí je třeba uhradit DO KONCE LEDNA na základě zaslané faktury, kterou zasíláme AUTOMATICKY. Pokud si nebudete přát pokračovat dále v kurzu, prosíme, abyste tuto skutečnost oznámili na tanchi.info@gmail.com do poloviny ledna.                                                                            


O KURZU

Děvčata a chlapci se mohou těšit na skoky, rotace, otočky... protažení a posílení těla, techniku současného tance, improvizaci a vlastní taneční tvorbu, choreografii a vystupování v ulicích i divadlech​.

V lekcích se zaměřujeme na tanečně-pohybovou improvizaci rozvíjející kreativitu tanečníka, dále se zaměřujeme na techniku současného tance. Okrajově se dotýkáme pohybového divadla, techniky moderního tance a scénického tance - vždy převládá to, k čemu má vyučující lektor blíže. ​

V lekci vedeme tanečníky k dalšímu rozvoji jejich pohybových schopností, ovšem vždy v návaznosti na individuální rozvoj osobnosti.

TECHNIKA nám pomůže k lepšímu a pevnějšímu postavení našeho těla v těžších variacích, umožní nám také jít do těžších tanečních pozic a pohybů jako jsou výskoky, rotace, plynulé přechody v jednotlivých rovinách.

Technika bez PROŽITKU je pouhým pohybem. Nic neříkající, nic nevypravující. Je prázdný. My směřujeme k vyjádření naší EXPRESE. Dáváme prostor k ponoření se v tanci, aby tanečník/ce mohl/a prožít daný pohyb a také výrazové kvality s ním spojené. Poznává blíže sám sebe i rozdílnost druhých. Učí se být sám sebou...

Prostřednictvím POHYBOVÝCH KVALIT a EXPRESE tanečník komunikuje s okolním světem a vyjadřuje tak své myšlenky, představy nebo pocity. Říkáme tomu pravdivost pohybu.

Smyslem lekcí je také překračování vlastních hranic v bezpečném prostředí pod trpělivým vedením lektora, který se snaží být nejen dobrým učitelem, ale také přítelem.


Rádi bychom, aby s námi také holky v průběhu roky navštívily některá představení současného tance a pohybového divadla. Nabízí se: Tanec Praha a Malá inventura v Českých Budějovicích, Švestkův dvůr a Divadlo Continuo v Malovicích, modení balet v Jihočeském divadle nebo Festival současného tance na Vysočině ve Žďáře nad Sázavou 16.-18. 7. KORESPONDANCE  https://www.korespondance.cz/ , který by se dal krásně spojit i s pobytovým tanečním táborem / soustředěním na 4-7 dní (dle toho jak holky budou chtít).


FOTOGALERIE


Lektorka SABI ROSECKÁ

Tanec pro mě umožňuje spojení s duší, tělem a prostorem.
Propadla jsem mu už v dětství. Ve 4 letech jsem nastoupila do taneční přípravky a od té chvíle je součástí mého života.

Absolvovala jsem 1. a 2. cyklus tanečního oboru Základní umělecké školy Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou. Získala základy lidových tanců, klasického baletu, moderní gymnastiky, moderního tance, a především scénického tance. Zde jsem nabyla i zkušenosti s předáváním radosti z tance mladším tanečnicím.

Měla jsem to štěstí reprezentovat žďárský tanec v tanečním souboru GEN ZUŠ Žďár nad Sázavou pod vedením skvělé Hany Ludvíkové. Naše zaměření bylo převážně na scénický tanec. Mezi lety 2005 - 2011 jsme patřili mezi nejlepší taneční soubory v České republice. Opakovaně jsme se účastnili tanečních soutěží a přehlídek scénického tance včetně přehlídky TANEC, TANEC ... v Jablonci nad Nisou.

Díky tomu jsem měla možnost se účastnit množství interpretačních seminářů pod vedením Veroniky Kolečkářové, Daniela Račeka, Jiřího Lössla a dalších.

Nyní už šestým rokem žiji v Českých Budějovicích a tanci se věnuji i nadále účastí na kurzech - klasický balet, pole dance, contemporary. Tanec ve všech formách mi přináší pozitivní energii a učí mě sebeuvědomění.

REZERVACE

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)

PŘIHLÁŠKA ČESKÉ BUDĚJOVICE

Uplatněte příspěvek na pohybový kurz u své POJIŠŤOVNY nebo ZAMĚSTNAVATELE!

  • Některé pojišťovny přispívají na pohybové kurzy nebo tábory. Příspěvky se pohybují od 500Kč - 1500Kč.
  • Někteří zaměstnavatelé mají pro své zaměstnance připravené zaměstnanecné bonusy, které můžete také čerpat na pohybové aktivity pro sebe nebo své děti. 

Zjistěte si prosím více informací u své pojišťovny a zaměstnavatele.