Spontánní tanec

O KURZU

Spontánní tanec je o vás, o vašem projevu o vašich potřebách, o tom co v danou chvíli vaše tělo cítí.

Lekci dělím do dvou částí. Nejprve je tzv. VEDENÁ IMPROVIZACE, kde všechny účastníky vedu ke zklidnění těla i mysli. Snažíme se o vědomou práci se svým tělem. Díky napojení zavnímáme jak se tělo cítí, kde je ztuhlé, kde nás popřípadě něco bolí... Svojí pozornost také věnujeme svému dechu, centru a posléze dalším částem těla. Důležitou částí jsou pak chodidla, která nás propojí se zemí a páteř, která nás zase povede vzhůru, k nebi.

Teď když jste se na sebe více napojili a ztišili se pro vás podněty z vnějšího okolí, přichází na řadu druhá část - SPONTÁNNÍ TANEC. Nyní nasloucháte již pouze sobě, svému dechu a rytmu. Hudba hraje a vy se volně necháváte vést do přesně takových pohybů, které jsou vám vlastní.

Tanec zakončuji částečně vedenou RELAXACÍ která nás příjemně opět zpomalí a nechá dojet příjemnou energii, která se během tance v těle nahromadila.

  • Tančíme vždy sólo, každý sám. Tančíme na hudbu, pokud skupina bude mít zájem, zkusíme i bez hudby.

Pokud skupina bude potřebovat, zařadíme na začátku a na konci lekce krátké PROTAŽENÍ, které můžeme dělat společně v kombinaci fasciálního, dynamického a statického protažení nebo je také možnost intuitivního protažení, který já osobně miluji. :)

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená