KURZ SOUČASNÉHO TANCE

pro dospělé a mladistvé

"Pojďte své tělo dát do pohybu a s ním i svůj vnitřní a vnější svět. Přijďte zakusit změnu! "


  • PRO KOHO? Pro všechny se zájem o Současný tanec (contemporary dance). Vhodné i pro úplné začátečníky.
  • KDY:  12.března 2022 / 10:00 - 12:00h
  • KDE:  Český Krumlov
  • S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití, tančíme bosí nebo v ponožkách. Ponožky doporučuji vzít na nácvik otoček.  
  • CENA: 375Kč  (10% sleva z dražšího workshopu při absolvování obou sobotních workshopů)

PLATBA: bankovním převodem před workshopem. Informace k platbě zasílám na email.

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY 

  • Odesláním přihlášky se zavazujete zaplatit daný workshop nejpozději do 3 dnů (pokud se přihlašujete ve chvíli, kdy workshop začíná za kratší dobu než za 4 a více dní, nutné uhradit workshop ještě ten den.
  • Pokud platba nebude odeslána, VAŠE REZERVACE JE STORNOVANÁ.
  • Pokud se nebudete moci workshopu účastnit, finanční částka vratná není, můžete ale za sebe najít náhradu.
  • Pokud se nebude moci workshop uskutečnit ze zavinění studia, částka za workshop se účastníkovi vrací v plné výši.

V sobotu máte možnost navštívit ještě workshop:

  • SOMA WORK - vývojové vzorce, pohybové fráze a přeorganizování zastaralých vzorců

VIDEO UKÁZKA Z KURZU. SOUČASNÝ TANEC MÁ VELKOU ŠKÁLU POHYBŮ A MOŽNOSTÍ.


 O KURZU

OBSAH WORKSHOPU : zahřátí, protažení těla, Dance Pilates, technika současného tance, taneční a pohybové fráze (variace). Lehce se dotkneme i improvizace.

Tělo si společně zahřejeme a protáhneme. Zavnímáme více své centrum - střed těla, které prodýcháme a lehce posílíme v Dance pilatesu. Technika Současného tance nás vezme více do pohybu v prostoru, půjdeme na zem - FLOOR WORK, také si uděláme techniku ve střední zóně. Zvědomíme si jednotlivé části těla a pokusíme se je propojit v jeden pohybový celek. Dále nás čeká taneční IMPROVIZACE, která bude zaměřená nejen na TVAROVÁNÍ TĚLA. Workshop zakončíme taneční VARIACÍ - krátkou choreografií. Kterou si společně naučíme a zatančíme.

Současný tanec je tak pestrý, může Vám nabídnout velkou škálu pohybů, může Vám umožnit propojení se svým vlastním tělem a nabízí zdravější a ucelenější přístup. Pojďte zažít tanec v sobě, pojďte zažít změnu. :)​

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     

"Současný tanec (Contemporary dance) v sobě zahrnuje více tanečních technik, které si vybírá napříč minulostí, kombinuje je a proměňuje. Jako přístup k tanci je zaměřen na zkoumání pohybu lidského těla a na vztahu těla a mysli...Zkoumá také choreografický proces..." odkaz: https://www.musicologica.cz/studie-prosinec-2013/podoby-soucasneho-tance-terminologie 


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

Tanci a práci s dětmi se věnuji víc jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, kterému jsem se věnovala 9 let.  Poté jsem 1 rok studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa. V roce 2014 jsem nastoupila na dvouletý kurz VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom), kde jsme se věnovali Labanově analýze pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF) a okrajově principům Body mind centering. 

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec.  Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. Také po praktické stránce jsem vděčná za zkušenosti, které jsem získávala po dobu tří let na CZŠ ve školní družině jako vychovatelka. 

Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež - vedení výtvarných kurzů, tábory s dětmi aj. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie , výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.

Každá moje příprava je jedna velká tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce které mne naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle. :)  


Reference

Dana Šetinová

"Tančím se studiem Tanchi a Lenkou Červenou již hodně let a každý týden se znovu těším na novou hodinu! Lekce jsou skvělé, každá je jiná, má vždy své téma a je perfektně připravená. Pokaždé si užiju příjemné protažení těla, kdy si člověk uvědomí každou jeho část, a také volné taneční kreace, kdy je skvělé pobýt jen sama se sebou, se svou myslí. Zatancuje si úplně každý, i ten, kdo by si zpočátku nemyslil, že to je aktivita pro něj. Lenka dokonce dokázala pokračovat v tančení online i v této době nepříznivé pro osobní setkávání. Takže se zase těším na viděnou." 

Lenka Jeníková

„Ahojky Leni, tančení s Vámi mi dělalo moc dobře. Takhle rozpohybovaná jsem nebyla, co jsem vyšla střední školu.. 🤣 A moc mi to vyhovovalo i psychicky. Opravdu se mi dařilo dostat do spojení s vlastním tělem a objevovat své možnosti. To mi dělalo opravdu dobře. Díky “

Karola Anna Barta

From Romania

„Dear Lenka! I really enjoyed your classes, I have never had so good and creative dance classes in my life. Thank you so much! Wish you all the best."


ZÁVAZNÁ REZERVACE MÍSTA

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se do kurzu, který Vás bude bavit, již dnes. :)


Taneční kurz je určen ZDRAVÝM JEDINCŮM. Pokud máte jakákoli POHYBOVÁ OMEZENÍ konzultujte s lékařem, zda je pro Vás tento tanec vhodný. Ne všechny pohyby jsou pro všechny dobré, proto prosím, abyste mi případná pohybová či jiná omezení sdělili před lekcí. Děkuji