POHYBOVĚ PROŽITKOVÝ VÍKEND

V RYTMU ŽENY

"Pojďme se společně ponořit do pohybů, které vnesou klid a harmonii do celého těla"  • KDY: 24. - 26. 2. 2023
pátek 17:00 - 18:30h
sobota 9:30 - 12:00h pauza 13:30 - 16:30h
neděle 9:00 - 12:00h

  • KDE: Fčas, Frymburk 23, 382 79 
  • UBYTOVÁNÍ: 

- Pokud budete potřebovat ubytovat, je možné přespat přímo v sále za poplatek 80Kč / noc (spacák a karimatka vlastní). 

- Můžete si také objednat nocleh v jakémkoli penzionu ve Frymburku (ráda poradím) nebo se nabízí za 600Kč/noc v apartmánu (3-4 lůžka) na Lipně www.clubcanada.cz.

  • STRAVA: Každý účastník si zajišťuje stravu sám. Můžeme se vydat společně do restaurace na oběd. Možné si také uvařit a uschovat potraviny v kuchyňce. Pokud by byl zájem, mohu zajistit kuchařku na celý víkend. Pak byste měli možnost poloviční nebo plné penze.
  • CENA 1900Kč bez spaní a stravy 

K DISPOZITI: 2 sály, kuchyňka, sprcha

S SEBOU:  Pohodlné oblečení k pohybu, tančíme bosí nebo v ponožkách. Na kruhové tance doporučuji sukni nebo šaty. Olejíček na masáž (můžete ode mě objednat za zvýhodněnou cenu značky Saloos), ručník k masáži, deku případně podložku.

SLEVA 10% pro studenty                                                                            


CO NÁS ČEKÁ?

Bosé nohy nás propojí se zemí, skrz plynutí a vědomý pohyb se napojíme na sebe a ve společném rytmu zasdílíme vzácné chvíle  ve skupině žen. Víkendové setkání je pro všechny ženy, všeho věku a zkušeností. Pro všechny, kteří mají chuť tvořit skrz pohyb.

V rytmu ženy - tak jsem nazvala setkávání žen, kde budeme společně v ženské energii poznávat skrz svůj prožitek sebe. Dopřávat si čas na své tělo i duši, dopřávat si čas na plynutí v tanci, dechu a odpočinku. Na své tělo se naladíme a zvědomíme ho díky SOMATICKÉMU POHYBU, v KREATIVNÍM TANCI se dostaneme do nepoznaných sfér a možností našeho těla. Poznáme jak všestranný pohyb dělá dobře nejen našemu tělu ale také naší duši. Dotek nám bude dopřán jak v pohybu tak při MASÁŽÍCH, které nás příjemně zrelaxují, uvolní svaly  a odplaví další přebytečný stres a strach.  A v neposlední řadě se propojíme v jeden celek díky společnému rytmu a krokovým variacím, zatančíme si KRUHOVÝ TANEC.


Přirozený pohyb, plynutí a především rytmus naše tělo harmonizuje. Uvolníme přebytečný stres. Nejistota, strachy, bolest... vše nepříjemné může díky jemnému plynutí a naší pozornosti odejít. Vnitřní svět ovlivňuje ten vnější a naopak - vše co prožíváme ovlivňuje naše jednání a myšlení. A tak i tancem se můžeme dostat do příjemné pohody, "dobít" baterky a odcházet s pocitem naplněnosti.


Rádi byste více vnímali své tělo, dokázali se napojit na jeho potřeby a signály? Zbavili se v těle všeho co Vás na Vaší cestě brzdí a neposouvá? A v neposlední řadě byste rádi rozpohybovaly celé své tělo a cítili se v něm dobře, cítili jak Vás pohyb nejen protahuje, ale také dodává energii a harmonizuje?... Přijeďte, moc ráda Vás poznám a zasdílím krásné chvíle i s Vámi. :)


V průběhu víkendu se ponoříme do:

  • SOMATICKÉHO  POHYBU -  V somatice se věnujeme našemu tělu - soma. Naši pozornost ponoříme do sebe, krásně probudíme nervovou soustavu a své tělo oživíme. Všechny vjemy, které k nám budou přicházet necháváme volně působit a tělo volně reaguje. Jde přesně do takového pohybu, který samo potřebuje... Zavnímáme svojí pánev, své centrum, dech. Podle potřeb skupin pak budu vybírat další témata jako je třeba kůže, kosti, vývojové vzorce a další...
  • KREATIVNÍHO  TANCE  - Tvořivý svobodný pohyb. Jít všemi směry, do všech tvarů a rovin. Povedu Vás díky imaginaci do nových kroků, které Vám otevřou nové možnosti. Zjistíte jak je jednoduché začít tančit a jak Vám dělá dobře, když se odprostíte od pohybových stereotypů a zavedete tělo v prostoru tam, kde to ještě nezná. Vaše tělo bude zdravější, Vaše duše šťastnější a Vaše mysl obohacena. 
  • KRUHOVÉHO TANCE - Tančí se jak jinak než v kruhu. V ženském kruhu pak dominuje ženská energie Jin, které si budeme v tanci dopřávat do sytosti.:) Krokové variace, které se budeme postupně učit, jsou různé. Jejich různorodost je dána typem hudby - bretaňská hudba, irská, ale i česká, romská... V kruhu budeme vytvářet pohybové linie, společně se proplétat a do rytmu písně tančit živě i pomalu.
  • RELAXAČNÍ MASÁŽE - Naučím vás základní techniky pro relaxační masáž. Ve dvojici se namasírujete, odpočinete si a poznáte jak dokáže být masáž obličeje blahodárná a úžasná záležitost. :)

Na Vaši účast se těší lektorka Lenka Červená     


FOTOGALERIE


LEKTORKA Lenka Červená

V tanci se napojuji na sebe, své tělo a emoce. Svůj vnitřní svět pozoruji a nechávám ho vyplouvat ven skrz pohyb. TANČÍM SRDCEM a to samé se snažím předávat všem - malým i těm velkým, kteří navštíví taneční lekce se mnou. Tam kde je třeba využívám ku pomoci taneční techniku, která nám pomůže posunout své pohybové možnosti ještě o něco dále.

Současný tanec, Somatický pohyb, Kruhové tance, Pilates... v detailech se liší, podstata je ale u všech pro mě stejná - pociťovat RADOST Z POHYBU.

Každá moje příprava je jedna velká, tvořivá a hravá cesta, stejně jako mé lekce, které mě naplňují. Jsem za ni vděčná a doufám, že na této cestě budu moci zůstat, díky vašemu zájmu, co nejdéle.

Má taneční cesta:

Tanci a práci s dětmi se věnuji více jak 15 let. Moje taneční cesta začala tanečním stylem street dance, poté jsem se posunula dál a postupně jsem studovala TANEČNĚ POHYBOVOU TERAPII v Akademii Alternativa, dvouletý vzdělávací cyklus VĚDOMÉ TĚLO (Rena Milgrom) - Labanova analýza pohybu (LMA), Bartenieff fundamentals (BF), principy Body mind centering, pohybová somatika.

Absolvovala jsem 4 somatické vzdělávací víkendy - BODY MIND CENTERING s úžasnou Aničkou Sedláčkovou. Týdenní intenzivní kurz pro profi tanečníky - GAGA s lektorkou z Izraele (škola Ohada Naharina). Cyklus 5 víkendových setkání MEDICÍNA V TANCI se Zunou Vesan Kozánkovou. Týdenní workshop TANEC ŠKOLÁM pořádaný organizací Ponec. Rekvalifikační kurz PILATES 2021, Eva Blahušová. Rekvalifikační masérský kurz.

Pro pedagogickou práci mi dala základy VŠ - PEDAGOGIKA VOLNÉHO ČASU. 5 rokem pracuji ve školství . Mám několikaleté zkušenosti s vedením mimoškolních aktivit pro děti a mládež. Zájmově jsem se věnovala základům arteterapie, výtvarnému umění především kresbě a malbě, hudbě (klavír, flétna). Vše ráda propojuji i s pohybem.


Reference

Martina Jírovská

33 let

"Po absolvování opojného workshopu kruhových tanců s lektorkou Lenkou a 'normálními smrtelníky', alias účastníky kurzů kreativního tance, jsem se do tančení vrhla po hlavě, bez obav a naplno. Projevení JÁ v jeho ryzí podobě, objevování vlastních možností, posouvaní hranic, bourání zajetých stereotypů, potažmo i předsudků...to vše pro mne skýtá kreativní tanec.
Na lekcích mám možnost projevit svoji individualitu...zároveň však mne lektorka jemně posouvá dál, poukazuje na přesah, kam se dá prostřednictvím tance zajít, co je možné tělem vyjádřit. Mám-li náladu, otevřu se novým věcem. Někdy však zůstávám sama v sobě...vše je na kreativním tanci v pořádku, vše je dovoleno.
Kurz kreativního tance by asi mohl vést leckdo a pojmout ho rozmanitými způsoby.
Já osobně vnímám jako obrovský klad, že ten náš vede právě lektorka Lenka. Je velice empatická, schopna improvizace, dokáže se ihned naladit na atmosféru ve skupině a dle toho flexibilně reagovat.
Lenka dodává tomuto kurzu punc neopakovatelné výjimečnosti. "


Irena Končoková

45 let

"Vyhovující prostředí,příjemná a přátelská atmosféra v komorním duchu s velice milými lidmi se stejným nadšením  pro tento druh tance. Výborné a profesionální vedení od Lenky. Má skvělý a v případě potřeby i individuální přístup, instruktáž a výklad. Do detailů vždy připravené hodiny. Věnuje se nejenom pohybu a tělu ale i duši.

A to je prostě úžasné!!! S lehkostí , vtipem ,nadhledem a s velkou trpělivostí nám všem předává svoje umění a vědomosti.

Děkuji Lence, že mi dala možnost objevovat a užívat si krásu nejenom kreativního tance. Netušila jsem jak moc pro mě budou její hodiny obohacující a naplňující.

Pod jejím vedením bych chtěla dál pokračovat a ráda bych se účastnila i jejích letních akcí a kurzů.:-)"

Martin Radouch

21 let, student

"Kurz Lenky mě, bude to znít vtipně, ale je to tak - rozpohyboval. Je to nepopsatelné. Lenka s námi pracovala úžasně, propojila ve mne duši s tělem, naučila mě v pohybu myslet, ale také nechat pohyb plynout.

Od září ze mne bude student DAMU - přijímačky se skládají i z pohybovky a Lenky kurz mi velmi pomohl, neboť mi tak nedělalo problém v pohybu improvizovat, což byla velmi důležitá dovednost, kterou na přijímačkách testovali...Na závěr bych chtěl dodat, že Lenka byla vždy vstřícná, milá, byla radost s ní spolupracovat, na hodiny jsem se hrozně těšil. Můžu jedině doporučit!" 

Rezervace

Zarezervujte si místo včas a přihlaste se na víkend, který Vás bude bavit a naplní Vás energií na několik dalších dní. :)


Víkendový prožitkový seminář není TERAPIÍ. Každý se může na nějaké úrovni a rovině dostat do hloubky, víkend ale neslouží jako terapeutický blok.