ZÁKLADY KREATIVNÍHO TANCE

Stuck for Ideas?

2018

 
 

2020

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY se studiem Tanchi

Tábory pro všechny kreativní holky a kluky :)

VĚK (6) 7-14 let    

ČAS 7:30 - 16:30h (1 hod na začátku a na konci tábora slouží k předání / vyzvednutí dětí)

MÍSTO: Čechova 164/1, studio Tanchi. Poblíž studia jsou parky, které budeme každodenně navštěvovat.

6.-10. 7.    // 1.turnus Staň se režisérem aneb Filmový štáb opět v akci po III.

/ Lucie Kacrová / PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Ocitni se s námi v záři reflektorů! Za kamerou, před kamerou, v roli režiséra, produkčního, scénáristy, vizážisty filmových hvězd nebo dokonce osvětlovače, protože jak záhy zjistíš, každá funkce plní důležitou úlohu a kvalitní film by se bez ní neobešel. Naše filmová akademie si přichystala několik témat, kterými se budeme opět letos zabývat.

Každý den se můžeš těšit na něco jiného. Ponoříme se do úžasných fantasy světů a zjistíš, že tvá představivost nezná hranic. Natočíme si divadelní záznam z loutkového představení, jenž sami vytvoříme, vrátíme se v čase a natočíme němý film, nakoukneme do světa asijské animace a vytvoříme skupinově japonský příběh všech příběhů s vyprávěním (storytellingem), 

okusíme nástrahy dabingového řemesla a jelikož nemáme hollywoodský rozpočet, tak si vyrobíme většinu kulis a rekvizit včetně kostýmů, kamery, mikrofonu a klapky. 

 

Věříme, že to bude epický příběh s prvky akce, dobrodružství a hlavně komedie s několika nominacemi na nejlepší tábor léta! 

 

V průběhu tábora se děti seznámí s různými výtvarnými technikami a výtvarným materiálem. Vše proběhne hravou formou.

 

Díky “hře v roli” a fiktivním situacím budeme zažívat pestré okamžiky. Děti si vyzkouší jednání a spolupráci ve skupině, budou rozvíjet komunikační schopnosti, fantazii a tvořivost. Naše cesta bude plná dobrodružství, vzájemného poznávání a sebezdokonalování.

 

Společně s dětmi vytvoříme kratičké, tanečně-pohybové vystoupení, které rodičům nahrajeme na video nebo dle zájmu skupiny představíme rodičům poslední den tábora. 

13.-17. 7. //  2.turnus Staň se tanečním choreografem aneb poznej různé taneční styly a vytvoř        svůj první videoklip / povede  Adéla Ťuková / PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Pojď si s námi zatančit! 

 Jestliže se tvoje tělo začíná při hudbě pohybovat automaticky bez většího úsilí, je dost možné, že se v tobě skrývá tanečník nebo tanečnice… 

A pokud se jím ještě necítíš být, u nás se jím staneš! :)

Pokusíme se v tobě rozvinout dokonce všestranného tanečníka. Co tě tedy čeká? Taneční a pohybová průprava, základní taneční kroky a taneční sestavy. Ukážeme ti možnosti, jak být kreativní v tanci a pohybu – povedeme tě k uvědomění si vlastního těla, budeš zkoumat své fyzické možnosti v pohybu a postupně najdeš a zdokonalíš svůj vlastní pohybový slovník. 

Každý den nás čeká jiný taneční styl. Seznámíme se například s tanečními styly street dance, hip hop, kreativní tanec, současný tanec, orientální tanec…

Co obnáší práce choreografa zažiješ na vlastní tělo. Budeš mít možnost se jím sám stát, alespoň na chvíli. :) Ukážeme práci choreografa a jak vlastně taková choreografie vzniká – vyjádření vztahu mezi taneční a hudební strukturou, využití dramatického náboje, vystihnutí protikladů hudebních stylů a žánrů - minimálním, abstraktním a přirozeným pohybem, tělesným a pohybovým napětím a jak se jednotlivé žánry mohou vzájemně prolínat. Nedílnou součástí bude i práce s prostorem – čtení prostorových linií, směry, orientace a další.

 

Díky “hře v roli” a fiktivním situacím budeme zažívat pestré okamžiky. Děti a mládež si vyzkouší jednání a spolupráci ve skupině, budou rozvíjet komunikační schopnosti, fantazii a tvořivost. Naše cesta bude plná nových možností, vzájemného poznávání, sebezdokonalování a mnoho dalšího. 

 

​Těšte se na různé pohybové hry a na jednodenní výlet.

27.-31. 7. //  3.turnus Dávný indiánský příběh

/povede Lucie Kacrová a Ivan Volchkov / PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Začti se s námi do prastarého příběhu náčelníka Měsíční kámen a staň se i ty na týden indiánem. 

Díky příběhu se společně ocitneme u Indiánů a budeme se učit jejich kultuře. Nejprve si postavíme teepee, vyrobíme oděv a zvolíme si své vlastní indiánské jméno a brzy se naučíme i indiánské řeči.

 

Z přírodních materiálů si dívky vyrobí šperky, chlapci pro lov a ochranu kmene tomahavk. Díky Lapači snů bude náš spánek klidný a naše mysl a tělo odpočaté. Náš kmen ochrání před zlými duchy totem, který společně vyrobíme. 

 

Nebude chybět ani poznávání bylin a jejich promlouváni k nám skrz pohyb. Chlapci se naučí bojový tanec pro úspěšný lov, dívky zase oslavný tanec kolem ohně. 

Každý Indián uznává 4 živly naší země - oheň, voda, země, vzduch.  Na jejich počest vytvoříme 4 tance. 

 

Každý den zahájíme a ukončíme při zvuku šamanského bubnu, indiánského zpěvu a tance. 

 

Stát se dobrým indiánem není jen tak, věřím ale že my to zvládneme a odneseme si každý od našeho náčelníka Rudého Mraku Amulet, jenž nás bude ochraňovat na dalších našich cestách životem. 

3.-7. 8.     //  4.turnus Cestovatelův deník aneb kreativní výpravy za flórou a faunou

/ Adéla Ťuková a Ivan Volchkov / PŘIHLÁŠENÍ ZDE

V letošním roce se setkáme s jedním významným biologem, který nás zavede do fauny a flóry jižních čech a pokusí se nám ji přiblížit hravou formou. Naučí nás poznávat stromy a prozradí čím se od sebe liší, ukáže, jak příroda může člověku pomoci pro dlouhé zdraví - vyrobíme si boso chodník z přírodních materiálů, jeden den budeme věnovat včelám o kterých nám nejvíce prozradí sám pan včelař - pro čmeláky a létající hmyz vyrobíme hmyzí hotel, navštívíme místo kde pečují o zvířata, která byla zraněná, vytvoříme si vlastní herbář, vyzkoušíme si čím vším se dá v přírodě malovat - co takové bahno? Čeká nás také výprava do ptačího světa na Vrbenské rybníky.

Každá cesta nám přinese pohybové hry na dané téma, poznatky a zážitky, které otiskneme do cestopisných spisů z nichž si vytvoříme společnou koláž.

17.-21. 8. //  5.turnus Cesta kolem světa aneb s Filmovým štábem za dobrodružstvím

/ povede Lucie Kacrová a Ivan Volchkov / PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Zdravíme Vás, dokumentaristé a dokumentaristky, cestovatelé a cestovatelky!

Česká televize vyhlásila soutěž, do pořadu Toulavá kamera, natočení dokumentárního filmu na téma Cesta kolem světa. My se společně této příležitosti chopíme. A proto balte foťáky a kamery, zápisníky a deníky, klapky a mikrofony! Startujeme v pondělí 17.8. 2020.

 

Cesta nám začne v přístavu, kde se právě vypravují na obchodní cestu 4 lodě, které mají dopravit do Norska, Afriky, Brazílie a Japonska zboží. Obchodní lodě vlastní jeden bohatý obchodník z Čech. Rozvozem těchto komodit získáme velký obnos peněz, který nám pokryje část naší výpravy a zároveň se dostaneme na místa, která chceme zdokumentovat. A to se nám přece hodí!

Každá posádka si svojí loď pojmenuje, vyrobí z plátna vlajku a pro naše dopisy z cest vyrobí razítko, kterým budou zprávy z cest označeny.

 

Trasa naší cesty je zaznamenána na velké mapě. Radar vždy prozradí kde se všechny posádky nacházejí a tak si navzájem můžeme pomáhat, psát si, vyměňovat zboží a chránit se před nepřáteli… uvidíme jaká další překvapení nám po moři připlují.....

 

Pro natočení dokumentu ale potřebujeme ještě víc peněz. Naděje se dostaví spolu se starými spisy, ve kterých se dočteme o utajeném ostrově plného zlata. Složením 4 indícií se prý dozvíme, kde se toto místo nachází.

 

Doufejme že poklad nalezneme, že lodě dopravíme a my natočíme dokument o kulturách, lidech a jejich tradicích.

 

Pro zdokumentování naší cesty budeme mít k dispozici foťák/kameru, deníky a naše dopisy, obrázky, koláže, výkresy a další. Staneme se hercem, tanečníkem, moderátorem, ale také kameramanem, režisérem, uměleckým maskérem a kostymérem.

 

Naše cesta bude jistě plná dobrodružství. Lodě jsou připraveny k vylodění, štáb připraven k natáčení, tak neseď doma a vydej se s námi na Cestu kolem světa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V průběhu táborů se děti seznámí s různými výtvarnými technikami a výtvarným materiálem. Vše proběhne hravou formou.

 

Díky “hře v roli” a fiktivním situacím budeme zažívat pestré okamžiky. Děti si vyzkouší jednání a spolupráci ve skupině, budou rozvíjet komunikační schopnosti, fantazii a tvořivost. Naše cesta bude plná dobrodružství, vzájemného poznávání a sebezdokonalování.

 

Společně s dětmi vytvoříme kratičké, tanečně-pohybové vystoupení, které rodičům nahrajeme na video nebo dle zájmu dětí zahrajeme poslední den tábora. 

Pozn.: PROGRAM ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LEKTOŘI : 

Všichni průvodci mají praxi ve vedení dětí ať už na dětských táborech nebo kroužcích. Brzy si budete moci přečíst víc o našich lektorech, vše připravujeme . :)

Obědy: Budeme docházet na obědy do restaurace BODY FOOD, která je ihned přes ulici. Děti budou mít na výběr ze 2 obědů... Na výběr bude také strava bez lepku, laktózy, vegetariánská...

Cestovatelský deník bud mít obědy zařízené vždy v místě výletu.

Cena 2100Kč, v ceně jednodenní výlet

Obědy z restaurace Body Food

Cena Cestov. deník: 2290Kč, v ceně každý den výlet  z toho min 2 celodenní výlety.  

SLEVY
- Při přihlášení sourozence 10% sleva na druhou platbu.
- 15% z ceny tábora při přihlášení na 2 turnusy (pro 1 dítě). Sleva se odečítá z levnějšího tábora. 
-  20% z ceny tábora při přihlášení na 3 turnusy (pro 1 dítě). Sleva se odečítá z levnějšího tábora! 
SLEVY SE NESČÍTAJÍ 

!!! Závazná rezervace místa na táboře proběhne v moment úhrady účastnického poplatku. 

Tábor se hradí převodem na účet studia. Fakturu zasíláme na email - nutné zadat variabilní číslo z faktury.

Máte dotaz? Volejte nebo pište Lence Červené na 737 580 003 / tanchi.cervena@gmail.com

POBYTOVÝ TANEČNÍ TÁBOR v Hořicích na Šumavě

22. - 29. 8. / cena 3950Kč ( v ceně pobyt, jídlo, jeden celodenní výlet, program / v ceně není započtena doprava)

pro holky i kluky se zkušenostmi v tanci nebo gymnastice ve věku 11-16 let

Zaměření na Současný tanec, moderní tanec, kreativní tanec. Volnočasové aktivity (bazén, hry, příroda, oheň...)

místo: www.menfis.cz

VÍCE INFO ZDE

 

2016

Tyto tábory byly organizovány zápisovým spolkem Kredance z.s. 

Na přípravách realizaci a vedení táboru se účastnila Lenka Červená

Borovany - Nazaret: tábor "Dávný indiánský příběh"

České Budějovice - Wartnerův dům: tábor "Obrazy a sochy v pohybu"

Písek - Sladovna: tábor "Obrazy a sochy v pohybu"

 

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.: 737 580 003

 

Ne vždy nám přichází správně vyplněný email. Nás poté velice mrzí, že Vás nemůžeme kontaktovat. Z tohoto důvodu jsme zavedli POVINNOU KOLONKU TELEFON, na který Vás budeme kontaktovat jen tehdy, pokud Váš email nebude uveden správně. Děkujeme za pochopení

 

2016 © TANCHI-Lenka Červená