ZÁKLADY KREATIVNÍHO TANCE

Stuck for Ideas?

KONTAKTNÍ IMPROVIZACE

se Šárkou Benedovou

OBSAH WORKSHOPU

Koukněte jak taková kontaktní improvizace může vypadat s lektorkou Šárkou...

VIDEO  ZDE. 

Přijímání, odevzdávání a sdílení váhy, využívání hybnosti a gravitace v komunikaci pohybujících se těl. Kontaktní improvizace je neodmyslitelnou částí technik současného tance a přináší hlubší porozumění vlastního těla v tanci.

Kurz je určen středně i více pokročilým tanečníkům, zkušenosti v kontaktu nejsou nutné. Osvojíme si základní principy kontaktu a postupně budeme navazovat a směřovat ke komplexnějším a dynamičtějším pohybovým postupům.

„Když Newtonovi spadlo na hlavu ono pověstné jablko, inspirovalo ho to k popsání třech pohybových zákonů… Avšak ve své touze zůstat objektivním opomněl zabývat se otázkou toho, jaké by to bylo, býti tím jablkem. Když rozpohybujeme naší tělesnou hmotu, povzneseme se nad zákon gravitace a směřujeme ke kyvné cirkulační přitažlivosti odstředivé síly. Tanečníci se na těchto silách vozí a hrají si s nimi.“ Steve Paxton (tvůrce kontaktní improvizace)

 

Šárka Benedová

Tanci a pohybu se věnuji na profesionální úrovni od roku 2014. Vystudovala jsem pedagogiku současného tance na Musik und Kunst Universität Wien, absolvovala jsem devíti měsíční stáž na oboru současný tanec na University of Stavanger (Norsko) a půl roku na Escola Superior de Danca v Lisabonu (Portugalsko).

Současný tanec vnímám jako filosofickou kategorii, která obsahuje mnoho směrů, které se navzájem prolínají a obohacují. Jeden princip, který všechny současné systémy a směry spojuje je efektivita pohybu a využívání fyzikálních zákonů, přičemž veškerý pohyb se vztahuje k centru.

Kontaktní improvizace je jedna z mých nejoblíbenějších současně-tanečních technik, která umožňuje poznat vlastní tělo v nejrůznějších situacích. Nechává je myslet samostatně, kdy využívá daných okolností a tím vytváří nové a nové situace. Dvě těla (nebo i více) se tedy pohybují jako jeden organismus využívající společně generované kinetické energie. Je to neuvěřitelně povznášející pocit. Když si ale techniky kontaktu teprve osvojujeme, je to také většinou spousta legrace a slepých uliček, které si jednoduše musíme okusit na vlastní tělo.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

 

ZAČÍNÁME 3. ČERVNA 2019

1. lekce otevřená. Po lekci se rozhodnete, zda do kurzu nastoupíte. Nutná REZERVACE  a PLATBA .

POSTUP PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU

  1. REZERVACE MÍSTA 

  2. Vyplnění OBJEDNÁVKY a PLATBA

- 10% sleva pro studenty 

(Nutné se prokázat platným isic průkazem)

                       

 KDE: Divadlo U Kapličky, Husova třída 622 / 45, České Budějovice 

PRO KOHO? Pro dospělé a mládež

Pro středně  pokročilé a pokročilé. Není nutná zkušenost s kontaktní improvizací.

DEN: PONDĚLÍ

TERMÍNY: 3., 10., 17., 24. června 2019

ČAS 17:00 - 18:30h

CENA 750Kč

storno podmínky

- Při odhlášení před workshopem se z částky vrací 50%. Při odhlášení v dny, kdy se workshop koná, není nárok na vrácení peněz z organizačních důvodů.

- Po předchozí domluvě můžete přenechat účast na workshopu jinému zájemci – jeho zajištění je však na Vás.

 

 

MIN. POČET ÚČASTNÍKŮ je 8 lidí. Pokud tato kapacita nebude naplněna, kurz se v daném termínu ruší.

Finanční částka  za kurz  se účastníkům vrací v plné výši.

 

ODESLÁNÍM PŘIHLÁŠKY se stáváte účastníkem kurzu/workshopu/akce v tanečně-pohybovém studiu Tanchi a SOUHLASÍTE S VÝŠE UVEDENÝMI PODMÍNKAMI, se všeobecnými podmínkami  a s ochranou osobních dat.

Možné změny vyhrazeny.

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.: 737 580 003

 

Ne vždy nám přichází správně vyplněný email. Nás poté velice mrzí, že Vás nemůžeme kontaktovat. Z tohoto důvodu jsme zavedli POVINNOU KOLONKU TELEFON, na který Vás budeme kontaktovat jen tehdy, pokud Váš email nebude uveden správně. Děkujeme za pochopení

 

2016 © TANCHI-Lenka Červená