ne 19. 1. | Lenka Červená

WORKSHOP_HRANÍ NA AFRICKÉ BUBNY

PRO ZAČÁTEČNÍKY & MÍRNĚ POKROČILÉ
Zakázat přihlašování
WORKSHOP_HRANÍ NA AFRICKÉ BUBNY

Čas a místo

19. 1. 2020 10:30 – 13:00
Lenka Červená, Čechova 164/1, České Budějovice 6, České Budějovice, Česko

O události

 

BUBENICKÝ WORKSHOP - hra na djembe a basové bubny

neděle 19.1. a 19.4.2020 // 10:30 - 13:00hod // pro začátečníky a mírně pokročilé

Ukážeme si základy správné techniky hry na djembe a basové bubny, vysvětlíme si základní pravidla západoafrické hudby a naučíme se jeden tradiční rytmus, který se bude na odpolední taneční lekci tancovat. Dostane se vám tak komplexního náhledu jak z hudební, tak z taneční perspektivy a díky tomu i jedinečné zkušenosti, jak kouzelně jsou tyto dva světy propojeny.

// V odpoledním čase možná účast na navazujícím WORKSHOPU AFRICKÉHO TANCE s živou hudbou  s 10% slevou při účasti na obou workshopech (sleva se vztahuje na levnější workshop)

LEKTOR TOMÁŠ MAREK:

“Miluji hudbu, výrobu djembe a kreativitu. Jsem štastný, když se pod mýma rukama rodí něco, co ostatním dává radost.”

Hudbě se věnuji již od dětství. Devět let jsem studoval hru na klavír. Profesionálně se hře na djembe a basové bubny a výuce na djembe věnuji od roku 2006. Jako jediný v ČR jsem se díky studiu na FHS UK v Praze věnoval západoafrické hudbě a její výuce i z vědecké perspektivy. 

Od roku 2015 provozuji projekt Djembemafia.com, zabývající se prodejem špičkových bubnů a dalších nástrojů ze západní Afriky, stejně jako širokou nabídkou výuky hry na djembe a basové bubny od skupinových a soukromých lekcí na djembe až po projekt bubnování pro školy a teambuildingové bubnování pro firmy. 

Vyrábím profesionální bubny djembe nejvyšší možné kvality s naprosto jedinečným designem a provedením. 

Za posledních deset let jsem měl možnost koncertovat, spolupracovat a učit se od řady významných současných západoafrických bubeníků jako např.: Tonton Sylla, Famoudou Konaté, Thoms Guei, Louis Cesar Ewande, Harouna Dembelé, Sidiki Camara, Mansa Camio a další. V minulosti jsem spoluzaložil pražskou bubenickou kapelu Pararingapatam. V současné době působím v kapelách Barati Squad a Soundokan. 

Pravidelně doprovázím na workshopech a pravidelných lekcích hrou na buben djembe přední české tanečnice. Spolupracuji dlouhodobě především s Kateřinou Szymanskou a Terezou Pospěchovou, se kterou každé léto vedeme unikátní hudebně-taneční workshop Hudba a Tanec - Jedno Tělo. Pořádám řadu veřejných i soukromých víkendových workshopů hry na djembe a basové bubny. 

FOTKY: www.djembemafia.com

VIDEO: https://www.youtube.com/channel/UCKo1_ZEN109og0LK7zlxCCw?view_as=subscriber

S SEBOU: dobrou náladu a nadšení a pokud můžete, tak vlastní buben (lektor bude mít bubny k zapůjčení - bohužel z kapacitních důvodů není možné poskytnout buben všem.) 

CENA: 490,- / 2,5 hod

VÍCE INFO: www.tanchi.cz  / www.studioprostor.cz

DOTAZY:   tanchi.cervena@gmail.com / 737 580 003

Zakázat přihlašování

Sdílet událost