po 03. 2. | studio Prostor

TANEČNÍ DÍLNA_CONTEMPORARY DANCE s Caroline

Od února 2020 se opět můžete těšit na workshopy s Caroline. V nabídce budou lekce pro začátečníky i pokročilé tanečníky. Nebude chybět FLOOR WORK. :)
Ukončení registrací na událost ve studiu Tanchi.
TANEČNÍ DÍLNA_CONTEMPORARY DANCE s Caroline

Čas a místo

03. 2. 2020 18:00 – 20:00
studio Prostor, Čechova 164/1, České Budějovice 6, České Budějovice, Česko

O události

Budeme pracovat se zemí (floorwork) a její gravitací a s těžištěm vlastního těla. Taneční fráze (krátké choreografie) nám napomohou procvičit techniku a pohybovou paměť. Zkusíme zavnímat a využít energii v prostoru, kvality pohybu jako je plynutí, naše pohybující se tělo a jeho možné vyjádření skrz představu. Společně také okusíme kontaktní improvizaci. 

Na lekcích dbáme na správné protažení a využití dechu při tanci.

O LEKTORCE CAROLINE PAJTLOVÉ:

Tancem a pohybem se dotýkám rozmanitých barev své duše, svých emocí a pocitů. Tanec je pro mou duši transformativní a rozpouští mi vše, co již nepotřebuji. Když tančím, cítím veškerou celistvost v sobě, je to spojení duše, mysli a těla, které vychází z mé přirozenosti. A oddělenost neunesu, chci znát svoje principy pohybu v těle, naslouchat sobě a být plně ponořená do přítomnosti. Tanec je pro mě především tvorbou a autentickým vyjádřením sebe sama a inspirujícím zážitkem pro ostatní. A teď něco k mé taneční cestě.

S tancem jsem se poprvé setkala v 5 letech v brněnské taneční škole Starlet, kde jsem začínala jako roztleskávačka a zůstala u toho asi 12 let. Zde mám největší úspěchy na mistrovství Evropy (vicemistři Evropy 2002, mistři Evropy 2004 a vicemistři Evropy 2005). Tudy cesta pokračovala přes latinskoamerické tance, latino show, standardní tance, street dance, hip hop, house dance, dancehall a twerking. Největší okamžik v životě, který mi změnil celkový pohled na tanec a usměrnil mě na cestě, bylo setkání s taneční skupinou Double X pod vedením jedinečné Zdeňky Odrazilové. Předala mi především základy baletu a vědomí toho, že tanečnice se nepozná podle množství titulů a pohárů doma na poličce, ale podle toho, jak dokáže tančit na jakoukoliv hudbu a vychází to od jejího srdce. Také mi dala příležitost podílet se na výuce dětí předškolního a školního věku, která mě v současnosti velmi naplňuje.

V současné době jsem certifikovanou lektorkou tance, choreografkou a tanečnicí v brněnské taneční skupině Easy Dance. Hltám každý workshop, který se týká současného tance, kontaktní improvizace, floorworku a učím se a hledám nové způsoby pohybu téměř každý den. Contemporary může být každou chvíli něčím jiným a ta proměnlivost mě fascinuje. Ve skutečnosti nerada rozlišuji tanec na jednotlivé styly. Co také obohacuje mou osobnost, je improvizace, která ve mne nezná žádné hranice. Do mé taneční tvorby vkládám také metodu “terapie duše”, která pracuje na úrovni duše tak, aby se člověk stal autentickým a jedinečným vyjádřením sebe sama a odblokoval vše, co mu do tance a potažmo do života nepatří a stal se plně svobodným, nezávislým člověkem. Je to krásná a dlouhá cesta, když si ji člověk zvědomí. Každý rok také jezdím na taneční stáž Tanec bez hranic, kde absolvuji lekce pod vedením zahraničních lektorů a choreografů.

Pokud bych měla sdílet mé nadšení do zájmů mimo tanec, tak je to fotografování, láska ke zvířatům, tvorba malováním a psaním, jóga, meditace, četba knížek a klid v přírodě.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRO KOHO? Pro dospělé a mládež, pro začátečníky a mírně pokročilé

CENA 320Kč

MÍSTO KONÁNÍ:studio Prostor, Čechova 164/1 (www.studioprostor.cz)

VÍCE INFO  tanchi.cervena@gmail.com / 737 580 003

TERMÍNY VŠECH DÍLEN s Caroline 

pondělí 3.2. 2020 // 18:00-20:00 

Téma: plynulost, lehkost, propojenost se svými pocity a emocemi, tanec jako prožitek 

sobota 22.2.2020 // 17:00-19:00 

Téma: technika Flow, síla a uvolněnost v tanci

sobota 21.3.2020 // 17:00-19:00

Téma: imaginace v tanci, řízená improvizace, kvality pohybu

sobota 28.3.2020 // 17:00-19:00h

Protáhneme se díky Taneční józe a budeme tančit s naším partnerem - zemí, můžete se tedy těšit na techniku floorwork.     Budeme se věnovat i naší rovnováze, pohyblivosti kloubů a páteře v pohybu.

sobota 18.4. 2020 // 17:00-19:00 

Téma: práce s prostorem, kreativita v tanci, technika moderního tance 

neděle 19.4. 2020 // 9:00-10:30h

Téma: floorwork, taneční jóga, dech a uvolnění, naše kořeny a křídla v tanci 

CENA:  220 Kč /1.5h

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Taneční úspěchy:

Mistrovství Evropy EMA (European Majorettes Association) Opole (Polsko) 2002 - 2.místo

Mitrovství Evropy EMA 2004 - 1.místo

Mistrovtsví Evropy EMA 2005 - 2.místo

Mistrovství ČR CDO POM-POM Dance 2010 - 2.místo

World Dance Latino Championship POM-POM formace 2011 - 1.místo

Mistrovství ČR CDO Latino Show Junior 2011 - 1.místo

Mezinárodní finále Děti fitness Praha – Cheerleaders 2012 - 1.místo

Mistrovství ČR Taneční skupina roku Praha – Tumbao 2012 - 1.místo

Choreografické úspěchy:

II. vicemistr čr 2016, kategorie show předtančení mini děti

II. vicemistr čr 2017, kategorie show dance juniorky 

II. vicemistr moravy 2017, kategorie art dance děti

II. vicemistr čr 2017, kategorie show předtančení mini děti

VIDEA & více informací o Caroline najdete zde:

www.terapie-bez-hranic.webnode.cz 

Ukončení registrací na událost ve studiu Tanchi.

Sdílet událost